Jacek Sokalski – tych klientów nie obsługujemy

Gminna TV Piotrków, utrzymywana przez magistrat z pieniędzy podatników, poświęciła wczoraj 1,5 minuty swojego antenowego czasu  na relację z pobytu w Piotrkowie minister kultury prof. dr hab. Małgorzaty Omilanowskiej.

Z materiału przygotowanego przez K. Szyl i I. Młoczkowskiego wynika, że minister pojawiła się w Piotrkowie wyłącznie po to, aby obejrzeć miejscowe kościoły, gdyż, wg urzędniczej propagandy, stolica powiatu jest zagłębiem turystycznym.

Do nierzetelności TV Piotrków, która buduje wypaczony i kłamliwy obraz miasta, zdążyliśmy się już przyzwyczaić, ale osoby, które chcą wiedzieć, jaki był prawdziwy cel wizyty  prof. Omilanowskiej i przedstawicieli dwóch innych resortów, odsyłam do tekstu Minister kultury w Piotrkowie.

Przewodnikiem po mieście, z ramienia Urzędu Marszałkowskiego, był dyrektor Łódzkiego Domu Kultury – Jacek Sokalski, wcześniej pełniący funkcję szefa Miejskiego Ośrodka Kultury, którego prezydent mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel, w brutalny sposób pozbawił stanowiska. O szczegółach pisałem rok temu w obszernym artykule zamieszczonym na facebooku – link.

Od tego czasu dyrektor Sokalski nie istnieje w przestrzeni medialnej finansowanej przez urząd miasta. Nienawiść Chojniaka do Sokalskiego jest tak wielka, że pracownicy TV Piotrków z własnej lub przymuszonej woli nie pokazują jego twarzy w emitowanych materiałach. To samo dotyczy projektów, jakie szef ŁDK usiłuje realizować w Piotrkowie.

Trzymani na krótkiej smyczy: Młoczkowski, Szyl, Jarszak i in. są więc sprzedajnymi klakierami bez odrobiny godności i szacunku do wykonywanego zawodu. Tego typu brudna, służalcza postawa charakteryzuje ludzi słabych, niesamodzielnych, sfrustrowanych i płytkich, dla których wyższe wartości nie istnieją.

Z tego też powodu na relację z pielgrzymki poświęca się 6 minut, a na wizytę ministra 90 sekund.

→ Mariusz Baryła

14.07.2015

• grafika: Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.