Orkiestra z Gorzkowic na Międzynarodowym Festiwalu w Rybniku

Podczas tegorocznego XXIV Festiwalu Orkiestr Dętych “Złota Lira” w Rybniku, który odbył się w dniach 19- 21 czerwca, zaprezentowało się wiele znakomitych orkiestr i formacji tanecznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Miały miejsce koncerty i pokazy artystyczne zespołów m.in. z Litwy, Węgier, Czech, Sanoka, Śremu, Starego Sącza, Rybnika i Gorzkowic.

Kliknij, aby powiększyć.

Prawdziwe widowisko rozpoczęło się w piatek o godz. 14.30, kiedy to spod Bazyliki na rybnicki Rynek wyruszył barwny korowód wszystkich czterdziestu festiwalowych grup. Gminna Orkiestra Dęta Gorzkowice jako pierwsza ruszyła w paradzie, niosąc polską flagę.

Koncert inauguracyjny został odegrany wspólnie przez wszystkie orkiestry pod jedną batutą. Ponadto grupa z Gorzkowic koncertowała m.in. w Rybniku, w Chorzowie na Festiwalu Orkiestr Dętych, a także w Gotartowicach przy okazji Pikniku Lotniczego Dni Aeroklubu. Podczas wyjazdu orkiestra również przygrywała Mażoretkom Viva ze Strzelec Wielkich, które zajęły tam zaszczytne II miejsce na Mistrzostwach Polski.

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła …

Gminna Orkiestra Dęta Gorzkowice, znana jest z występów podczas powiatowych Dni Strażaka, corocznych Dni Ziemi Piotrkowskiej, a także z okazjonalnych festiwali czy uroczywstości. Repertuar orkiestry jest bardzo zróżnicowany i wciąż urozmaicany. W wykonaniu zespołu można usłyszeć popularne kompozycje m.in. Bałkanicę, Bad Romance, Piratów z Karaibów, Lornetkę, Happy, Grease i wiele, wiele innych utworów. Pieczę nad rozwojem orkiestry sprawuje dyrygent Tomasz Kozubowicz.

→ Magdalena Łuczak

1.07.2015

• foto: Elżbieta Zawisza i Tomasz Kozubowicz

• więcej o orkiestrze: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.