Paweł Kukiz i jego wojownicy

W niedzielę, 5 lipca podczas „FlyFest” – plenerowej imprezy rodzinnej, odbywającej się na piotrkowskim lotnisku, na scenie muzycznej pojawił się Paweł Kukiz. Występ muzyka nie był przypadkowy; producent FF Marcin Pampuch, został niedawno wybrany pełnomocnikiem ruchu Kukiza na obszar woj. łódzkiego.

Wokalista swoją obecność w różnych rejonach kraju wykorzystuje do promocji własnego ugrupowania i do namawiania ludzi, aby wzięli udział we wrześniowym referendum w sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych.

Zgromadzona na płycie lotniska publiczność przyjęła zespół bardzo ciepło, wyraźnie czuć było pozytywną energię jaka emanowała wokół. Koncert był stosunkowo krótki, zamknął się w 60 minutach. Usłyszeliśmy największe przeboje Kukiza. Ich lista znajduje się na jednym ze zdjęć prezentowanych poniżej. Pomiędzy piosenkami śpiewak przekazywał treści o wydźwięku społecznym i politycznym.

Wkrótce po zakończeniu grania miały miejsce rozmowy z publicznością, które trwały dłużej niż sam koncert. Ludzie lgnęli do Kukiza, rozmawiali z nim bardzo otwarcie i szczerze. Widać było, że są nim zafascynowani.

Tuż przed godziną 22. muzyk poświęcił dobre trzy kwadranse swoim „wojownikom” – osobom, które są bezpośrednio zaangażowane w działalność jego ruchu.  Podczas tego spotkania byłem jedynym przedstawicielem mediów, dlatego dokumentujące je fotografie mają wartość historyczną.

Urzędnicza TV Piotrków nie przedstawiła relacji ze spotkania z Kukizem, prawdopodobnie dlatego, że dwóch najbliższych współpracowników prezydenta Chojniaka – Staszek i Włodarczyk zostali pominięci przy tworzeniu lokalnych struktur ruchu. Natomiast miejska strona „piotrkow.pl” nie wspomniała ani jednym słowem o „FlyFeście”, mimo, że piknik cieszył się bardzo dużą popularnością wśród mieszkańców Piotrkowa.

→ Mariusz Baryła

9.07.2015

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.