Wszyscy ludzie prezydenta Chojniaka

Mimo, że o wyborach samorządowych, które odbyły się w październiku 2014 r., elektorat zdążył zapomnieć, a komitety rozliczyły się z wydatków kilka miesięcy temu, wracamy do sprawozdania finansowego Komitetu Wyborców Krzysztofa Chojniaka „Razem dla Piotrkowa”.

Lista darczyńców 1. Kliknij, aby powiększyć.

W załączniku do sprawozdania znajduje się lista osób, które wpłaciły datki przeznaczone na kampanię wyborczą „Razem dla Piotrkowa”. Nie chodzi o to, że kwota podana w zestawieniu jest wyjątkowo skromna, jak na ilość materiałów promocyjnych, które widoczne były na ulicach i w czasopismach, a także słyszalne w radiowym eterze.

Ciekawi nas kim są ludzie, którzy wpłacili pieniądze na rzecz komitetu, jakie funkcje pełnią w strukturach miejskich, a przede wszystkim, jakie korzyści z tego tytułu osiągają w okresie powyborczym?

Weźmy np. Magdalenę Majos, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 13, która przekazała 500 zł dla komitetu wyborczego. Czy zrobiła to bezinteresownie?

Lista darczyńców 2. Kliknij, aby powiększyć.

Albo Karol Szokalski, mąż Katarzyny Szokalskiej, kierownika Biura Planowania Rozwoju Miasta w piotrkowskim ratuszu, który lekką ręką wpłacił 2000 zł. Czy zrobił to tylko dlatego, że odpowiadał mu program „Razem dla Piotrkowa”?

Elżbieta Łągwa-Szelągowska, była dyrektor przedszkola samorządowego, aktualnie szefowa Miejskiego Ośrodka Kultury, wsparła grupę Chojniaka kwotą 500 zł. Czy jej gest był wyłącznie wyrazem sympatii dla prezydenta?

Czy Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa, który ofiarował komitetowi 2000 zł zrobił to w geście szacunku dla swojego pryncypała?

Zbigniew Włodarczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8, z zawodu mgr wychowania muzycznego jest chyba jedyną osobą z takim wykształceniem, która zasiada w radach nadzorczych dwóch miejskich spółek. Czy jego 1000 zł wpłacone na rzecz „Razem dla Piotrkowa” było jedynie przyjacielską cegiełką?

Lista zawiera 74 nazwiska. Proponuję aby w komentarzach czytelnicy „Gazety Trybunalskiej” pomogli skojarzyć pozostałe osoby z zajmowanymi stanowiskami. A może ktoś dysponuje wiedzą na temat ewentualnych profitów, jakie ludzie Chojniaka mogli otrzymać?

→ Mariusz Baryła

1.07.2015

• reprodukcja: Gazeta Trybunalska

• foto: screen ze strony facebook.com/pages/Razem-dla-Piotrkowa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.