Elegia o chłopcu polskim – Sławomir Zygmunt na żywo

W stolicy program obchodów rocznicy wybuchu powstania warszawskiego jak co roku jest bardzo bogaty. Oprócz uroczystości oficjalnych, które transmitowane są w TV, warszawskie dzielnice przygotowują własne programy.

W sobotę, 1 sierpnia na Pradze-Południe, w muszli koncertowej parku Skaryszewskiego wystąpił z recitalem Sławomir Zygmunt (voc, g, harmonijka ustna) wspomagany przez Krzysztofa Domańskiego (g).

Zgromadzona publiczność wysłuchała utworów Zygmunta skomponowanych do wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, poety, który poległ w powstaniu 4 sierpnia 1944 r. mając zaledwie 23 lata.

Zaprezentowany materiał pochodził z wydanej w 2014 r. płyty S. Zygmunta pt. „Elegia o chłopcu polskim”. Widownia bardzo ciepło przyjęła występ artystów, nie obyło się bez bisów.

Dla osób zainteresowanych osobą i twórczością S. Zygmunta polecam wywiad jakiego udzielił w zeszłym roku Marii Szabłowskiej ► link.

(mb)

4.08.2015

foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

Sławomir Zygmunt (ur. 1959 w Warszawie)muzyk, dziennikarz (absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego), w latach 80. związany ze słynnym klubem Hybrydy. Autor czterech płyt CD („16 x Edward Stachura”, „Kiedy idę ulicą”, „Polka dyrektora – piosenki satyryczne”, „Elegia o chłopcu polskim”), Maxi Singla („Ballada o Kazimierzu Dolnym”), dwóch kaset magnetofonowych („Śmiech do łez – kabaret FTS”, „Sted: opowieść-wiatr”). Jego utwory znalazły się także na analogowej składankowej płycie „Dla bliskich i dalekich”. Jako dziennikarz, autor ponad 1,5 tys. artykułów (wywiady, recenzje, reportaże), dwóch książek, z których „Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki” zdobył miano bestsellera i miał już trzy wydania. Warszawiak, wychował się na Czerniakowie, jego dziadkowie mieszkali w tej samej kamienicy (róg Podchorążych i Hołówki), co Krzysztof Kamil Baczyński ze swoją żoną Barbarą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.