Łągwa-Szelągowska inwestuje

Ni stąd ni zowąd dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Elżbieta Łągwa-Szelągowska stała się właścicielem 3000 m2 ziemi i budynku o pow. 423 m2 po zlikwidowanej szkole podstawowej w Zalesicach.

Rok temu, w wyniku przetargu, Szelągowska nabyła nieruchomości od Urzędu Miasta w Sulejowie. Była jedynym oferentem. Wcześniejsze sześć przetargów nie doszło do skutku, bo nie znalazł się chętny na obiekt będący w bardzo złym stanie technicznym.

Dyrektorka MOK zapłaciła 171 700 PLN plus około 6 000 PLN podatku i kosztów notarialnych. Należność uregulowała z tajemniczych darowizn, które otrzymała w 2014 r. w kwotach: 117 000 PLN i 70 000 PLN. Sama nie posiadała wystarczającej ilości gotówki, bo w oświadczeniu majątkowym za rok 2013 deklarowała jedynie 50 000 PLN.

W ciągu minionego roku na posiadłości Szelągowskiej nic się nie wydarzyło, działkę zarasta trawa, budynek niszczeje.

Będziemy bacznie przyglądać się inwestycji dyrektora placówki kultury utrzymywanej ze środków gminy Piotrków, bo już sam fakt nabycia nieruchomości przez osobę, która dotąd posiadała jedynie 49-metrowe mieszkanie w bloku, garaż i 12-letnią toyotę yaris wygląda na nagłe przebudzenie się talentu inwestycyjnego, co w przypadku byłej przedszkolanki jest czymś naprawdę wyjątkowym.

(mb)

17.08.2015

foto: Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.