Jarosław Kamiński członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej

Bardzo miła wiadomość dotarła do nas wczoraj. Wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi, ceniony montażysta dr Jarosław Kamiński będzie zasiadał w gronie członków Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Dokument potwierdzający przynależność J. Kamińskiego do Academy of Motion Picture Arts and Sciences.

Kamiński jako montażysta współtworzył dziesiątki filmów fabularnych dokumentalnych i seriali telewizyjnych. Pracował przy takich produkcjach jak  „Jack Strong”, „Pokłosie” – W. Pasikowskiego, „Jesteś bogiem” Leszka Dawida, czy przy nagrodzonym Oscarem dziele „Ida” P. Pawlikowskiego.

Szerszej publiczności bardzo dobrze znane są seriale TV, gdzie znaczny wkład w ich ostateczny kształt miał Kamiński. Są to choćby  „Komisarz Alex”, „Plebania”, „Na dobre i na złe” i in.

To pierwsze tak poważne wyróżnienie dla polskiego montażysty, który odtąd będzie oceniał zgłoszone do Oscara filmy. Przypomnijmy, że dr Kamiński jest członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Montażystów, zasiada w Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).

→ (mb)

30.10.2015

• Na górnym zdjęciu: od lewej J. Kamiński i P. Pawlikowski po zakończonej projekcji „Idy” w kinie Szkoły Filmowej przy ul. Targowej w łodzi. Foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska, 2014

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.