Piotrkowska patologia w TVN Uwaga!

Fatalna passa Piotrkowa Trybunalskiego trwa. Praktycznie nie ma tygodnia, aby miasto nie był miejscem skandalu, śmieszności, przestępstwa lub dwuznacznego epizodu.

„Gazeta Trybunalska” od chwili swojego powstania, w lipcu 2015 r., nagłośniła kilka, czy kilkanaście spraw, które odbiły się szerokim echem w kraju, trafiły na strony i łamy ogólnopolskich tygodników, dzienników i portali internetowych. Były przy tym żywo komentowane.

Niedawno wspominaliśmy, że Piotrków kojarzy się w kraju jedynie z Mariuszem Trynkiewiczem – mordercą i seksualnym dewiantem, księdzem Ireneuszem Bochyńskim – obrońcą pedofilów i Waldemarem Matusewiczem, który jako pierwszy prezydent w Polsce, sprawował swój urząd zza krat aresztu śledczego.

Do promującej Piotrków gromadki dołączył sędzia Marcin Żurawski, a w połowie grudnia 2015 r. – Piotr Czapnik, ratownik medyczny, którego przestępcze zachowanie opisaliśmy w artykule „Chcesz zostać pobity dzwoń po Czapnika”.

I właśnie temu ostatniemu osobnikowi jest poświęcony najnowszy reportaż Agnieszki Madejskiej ze stacji TVN, która wczoraj wieczorem, w cyklicznym programie „Uwaga!”, zaprezentowała wstrząsający materiał związany z pobiciem chorego mężczyzny. Autorka przedstawiła także to, co działo się po interwencji karetki pogotowia, kiedy pacjent trafił na izbę przyjęć Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie.

Bardzo przykro brzmią słowa poszkodowanego Leona Kotyńskiego, który na pytanie dziennikarki „Czy ktoś pana przeprosił? odpowiedział: Nikt. Nikt nie dzwonił, nikt nie przepraszał, nikt nie wyjaśniał.

Poproszona o wypowiedź rzeczniczka placówki Tarnowska-Ciotucha skupiła się na obronie interesów szpitala, twierdząc, że wszystkie procedury zostały zachowane, jednak o szczegółach nie chciała mówić, zasłaniając się tajemnicą lekarską. Z jej ust nie padły słowa współczucia wobec starszego, schorowanego człowieka, nie mówiąc już o deklaracji dotyczącej odszkodowania czy zadośćuczynienia.

Reportaż telewizyjny „Pobity przez katownika”  jest do obejrzenia pod adresem: > https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/pobity-przez-katownika,190583.html.

→ (mb)

12.01.2016

• foto: player.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.