Śmierć Häringa

Wczoraj, późnym popołudniem, niemiecki portal „schwäbische.de” należący do gazety „Schwäbischen Zeitung” zamieścił informację o śmierci 76-letniego przedsiębiorcy Antona Häringa.

Anton Häring podczas inauguracji roku szkolnego w swojej niemieckiej szkole. Kliknij, aby powiększyć.

15 lat temu na terenie Piotrkowa Häring uruchomił zakład produkcyjny, zajmujący się precyzyjną obróbką metali, który w chwili obecnej zatrudnia blisko 2 tys. osób.

Dzięki obecności niemieckiego kapitału powstała Akademia Haeringa – szkoła średnia kształcąca przyszłych pracowników firmy, którzy już w pierwszym roku nauki otrzymywali wynagrodzenie za praktyki w zakładzie i wyjeżdżali na szkolenia do centrali przedsiębiorstwa w Bubsheim – w południowo-zachodniej części Niemiec.

Przedsiębiorstwo Antona Häringa inwestowało w piotrkowskie lotnisko, wspierało kluby sportowe, ale przede wszystkim dbało o wysokie standardy pracownicze i socjalne dla zatrudnionych ludzi.

Miejmy nadzieję, że śmierć założyciela „Haering Polska” nie odbije się na kondycji piotrkowskiego zakładu, choć zawsze należy pamiętać, że biznes nie ulega sentymentom, a warunki jaki oferują władze miasta trudno uznać za konkurencyjne.

Z przykrością należy stwierdzić, że Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego nie dostrzegł potrzeby zamieszczenia na stronie „piotrkow.pl” stosownej informacji o śmierci człowieka, któremu miasto i jego mieszkańcy tak wiele zawdzięczają.

Uroczystości pogrzebowe Antona Häringa odbędą się w najbliższą sobotę 16 stycznia w rodzinnej miejscowości. Trudno sobie wyobrazić, aby na pogrzebie nie stawili się przedstawiciele piotrkowskiego magistratu z prezydentem miasta na czele

→ Mariusz Baryła

5.01.2016

• foto: bsspai.tu.bw.schule.de

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.