Chojniak w Budapeszcie

19 marca 2016 r. prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Chojniak odebrał z rąk burmistrza Budapesztu Istvána Tarlósa flagę przyjaźni polsko-węgierskiej.

Uroczystość miała miejsce podczas odbywającego się w stolicy Węgier Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, w której uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda wraz z żoną Agatą. Zarówno polskie jak i węgierskie media praktycznie nie dostrzegły tego wydarzenia. 17 marca na stronie „budapest.hu” ukazała się krótka notatka o planowanym przekazaniu Krzysztof Chojniaknak flagi przyjaźni.

Chojniak w Budapeszcie: ciasny, wiekowy garnitur, tragiczny krawat, znoszone buty. Kliknij, aby powiększyć.

W relacji z wizyty PAD na Węgrzech pt. „Polacy i Węgrzy zachowali dobre wartości” zamieszczonej na stronie „prezydent.pl” nazwisko Chojniaka nie pojawiło się wcale.

Naszą uwagę zwrócił strój prezydenta Piotrkowa, który w ostatnim czasie wyraźnie przytył. W Budapeszcie wystąpił w wiekowym, niebieskim garniturze. Jego górna część była zbyt ciasna, dlatego zapinał marynarkę tylko na jeden guzik. Do tego dobrał białą koszulę, wyjątkowo szpetny krawat w geometryczne wzory oraz znoszone, czarne półbuty. Warto obejrzeć zamieszczone poniżej video.

 

Krawaty dla mężczyzn zwykle wybierają kobiety, jeśli tak było i w tym przypadku, to współczujemy, ponieważ ślubna Chojniaka – Katarzyna jest osobą o dość osobliwym guście, o czym świadczy choćby fotografia z 25 stycznia 2013 r., gdy piotrkowska crême de la crême spotkała się na toaście kończącym noworoczny koncert w MOK.

Katarzyna Chojniak druga od lewej. Foto: archiwum. Kliknij, aby powiększyć.

Pani Chojniakowa zadała szyku wkładając na siebie sukienkę z dzianiny, czarne kozaczki, figlarną torebkę na pasku i gustowną, drewnianą biżuterię.

Według oświadczenia majątkowego złożonego w dniu 1.12.2014 r. Chojniak posiadał na koncie 366 tys PLN w gotówce. Miesięcznie zarabia ponad 12 tys. PLN, ale znany jest ze swego skąpstwa. Dlatego „Gazeta Trybunalska” jest gotowa ogłosić publiczną zbiórkę pieniędzy na nowe ubrania dla Chojniaka, aby wychodząc poza budynek urzędu miejskiego nie przynosił wstydu miastu i jego mieszkańcom.

→ (mb)

22.03.2016

• foto: youtube.com, archiwum

• źródło video: Közéleti Gazdasági Krónika Videómagazin, Węgry

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.