Jubileusz księdza prałata Dariusza Nowaka

W minioną niedzielę, 22 maja 2016 r., w kościele parafialnym w Gorzkowicach miała miejsce uroczysta msza święta odprawiona z okazji 30-lecia święceń kapłańskich księdza Dariusza Nowaka.

Jubilat pochodzi z Gorzkowic. Do wybrania stanu duchownego zachęcił go śp. arcybiskup Józef Życiński i on także był jego nauczycielem w seminarium duchownym. Ksiądz prałat dr Dariusz Nowak ukończył studia w Rzymie. Przez 18 lat pracował w Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” w Olsztynie koło Częstochowy, gdzie pełnił funkcję dyrektora. Był także dyrektorem Referatu Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej. Od dwóch lat jest proboszczem w kościele pw. Świętego Floriana Męczennika w Częstochowie.

Do gorzkowickiego kościoła na uroczystość przybyli liczni wierni, przyjaciele i rodzina Jubilata. Nie zabrakło przedstawicieli lokalnych władz na czele z wójtem Alojzym Włodarczykiem. Obecna była też delegacja środowiska kombatantów Armii Krajowej na czele z legendarną łączniczką „Korą”, czyli ppłk dr Haliną Kępińską-Bazylewicz. Uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Gorzkowic.

→ (pr)

24.05.2016

• foto: Paweł Reising / Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.