Piotrków. Wasz prezydent, nasz przewodniczący

Bohaterami XXIII Sesji Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, która odbył się 25 maja 2016 r. byli dwaj radni: Krzysztof Kozłowski (PiS) i Jan Dziemdziora (zawieszone członkostwo w SLD).

Radni: od lewej K. Kozłowski, J. Dziemdziora. Kliknij, aby powiększyć.

Kozłowski, jako przedstawiciel opozycji, składającej się z klubów: PiS i „Razem dla Ziemi Piotrkowskiej”, zgłosił wniosek z propozycją odwołania przewodniczącego RM Błaszczyńskiego i powołania nowego w tajnym głosowaniu.

Wypowiedział te słowa w imieniu swoich kolegów, po wielu miesiącach starań o pozyskanie choćby jednego odpowiedzialnego i zdrowo myślącego radnego ze strony koalicji rządzącej.

Tym odważnym człowiekiem okazał się być Jan Dziemdziora, były członek SLD, obecnie zawieszony, dla którego sprawy miasta i jego obywateli okazały się ważniejsze od lojalności wobec byłych towarzyszy i współkoalicjanta, reprezentowanego przez prezydenta Piotrkowa mgr inż. Krzysztofa Chojniaka z zawodu nauczyciela.

Nowa koalicja: PiS, „Razem dla Ziemi Piotrkowskiej”, Jan Dziemdziora.

Jeżeli nic złego się nie wydarzy 3 czerwca oficjalnie poznamy nazwisko nowego przewodniczącego RM. Mając większość w radzie postępowi rajcy będą w stanie zablokować niedorzeczne propozycje uchwał spływające, co rusz z biura prezydenta.

Na zamieszczonym filmie chronologicznie przedstawiamy wydarzenia, jakie miały miejsce wczoraj.

→ (mb)

26.05.2016

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Początek końca niezdrowego układu w Piotrkowie Trybunalskim”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.