Początek końca niezdrowego układu w Piotrkowie Trybunalskim

25 maja 2016 r. przejdzie do historii piotrkowskiej demokracji, jako dzień rozpoczynający upadek miejskiej koalicji i początek końca rządów mgr inż. Krzysztofa Chojniaka, z zawodu nauczyciela.

Opozycyjni radni przyjęli do swojego grona Jana Dziemdziorę, który opuścił lewicowy klub sprzymierzony z komitetem wyborczym Krzysztofa Chojniaka „Razem dla Piotrkowa”.

Dziemdziora na początku tego roku zawiesił swoje członkostwo w Sojuszu Lewicy Demokratycznej, więc teoretycznie od pól roku jest bezpartyjny, a to umożliwiło mu zmianę barw na centro-prawicowe, bowiem jego nowy zespół składa się z przedstawicieli PiS oraz członków klubu „Razem dla Ziemi Piotrkowskiej”. W Radzie Miasta zasiada 23 samorządowców, do tej pory stosunek głosów wynosił 12:11 ze wskazaniem na dotychczasową koalicję. Od dziś sytuacja jest odwrotna.

Bohaterami XXIII Sesji Rady Miasta byli więc Jan Dziemdziora i Krzysztof Kozłowski (PiS), który tuż po godzinie 9. rano złożył wnioski: o zmianę porządku posiedzenia i wybór nowego przewodniczącego rady miasta. Po naradzie dotychczasowy przewodniczący Błaszczyński zarządził przerwę w obradach do dnia 3 czerwca do godz. 16.00.

Obszerny materiał video wraz z odredakcyjnym komentarzem ukaże się w „GT” w publikacji pt. “Piotrków. Wasz prezydent, nasz przewodniczący”.

→ (mb)

25.06.2016

• zdjęcie tytułowe: nietęgie miny Błaszczyńskiego i Chojniaka. foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• poniżej: proponowany porządek obrad, który nie został zrealizowany

Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.
Kliknij, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.