Stanisław Krajski: Elity wszystko robią, a motłoch tylko patrzy i wyciąga rękę

Szczęść Boże – tym pięknym staropolskim pozdrowieniem dr Stanisław Krajski powitał zgromadzoną na spotkaniu autorskim publiczność, która przyszła w sobotę 21 maja 2016 r. do Domu Nauczyciela w Piotrkowie Trybunalskim.

Praktykującym katolikom, w tym słuchaczom Radia Maryja i Telewizji Trwam, czytelnikom radykalnej, prawicowej prasy nie trzeba tej postaci przedstawiać; dla osób, które nie miały jeszcze do czynienia z pracami Krajskiego i jego szerokim spektrum zainteresowań, dość powiedzieć, że jest autorem ponad trzydziestu pozycji książkowych dotyczących zagadnień związanych z pachnidłami, savoir-vivre’em, naukami: filozoficznymi, historycznymi politologicznymi, a także z religioznawstwem, socjologią kultury i in.

Dr Stanisław Krajski (ur. w 1956 r. w Warszawie), posiada wszechstronne wykształcenie, jest doktorem nauk humanistycznych, filozofem i historykiem filozofii, wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie i w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Jednak najbardziej rozpoznawalną dziedziną zainteresowań naukowca jest światowa i polska masoneria, której poświęcił wiele znaczących dzieł takich jak „Masoneria polska 1993”, „Masoneria polska i okolice„, „Masoneria polska 1999”, „Masoneria i kryzys„, „Masoneria polska 2009”, „Polska i masoneria. W przededniu wielkiego krachu”.

Krajski jest ojcem trzech synów, z których najstarszy – Michał, kontynuuje dzieło swojego taty i w samym tylko 2015 r. napisał trzy książki.

Podczas piotrkowskiego wykładu autor „Nowego ustroju Polski” w bardzo interesujący sposób przedstawił genezę powstania współczesnej masonerii, sięgającej swymi korzeniami do starożytnej Grecji, opisał jej najważniejsze cechy, kierunki rozwoju, wpływ na światową politykę, ekonomię, biznes, Kościół katolicki, który także jest siedzibą masonów, oraz religie pozakatolickie. Sporo czasu poświęcił pontyfikatowi obecnego biskupa Rzymu, rozwijając myśl zawartą w jednym ze swoich artykułów, że masoni sugerują zatem, że Kościół, w trakcie pontyfikatu papieża Franciszka, zmieni się w sposób, którego oni zawsze oczekiwali i zacznie współpracować z masoneria.

Drugą część spotkania ze znamienitym gościem poświęcona była islamizacji Europy i jej wpływu na liberalne środowiska, pozbawione naturalnej osłony intelektualnej i religijnej. Krajski przypomniał, że na 32 stopniu wtajemniczenia rytu masońskiego szkockiego przechodzi się na islam stając się jednocześnie „pomocnikiem szatana na ziemi”, a Koran – święta księga islamu – jest narzędziem do niszczenia chrześcijaństwa.

Naukowiec odniósł się do osoby Miriam Shaded – prezes fundacji „Estera”, która wypłynęła na fali kryzysu emigracyjnego, mówiąc, że nie do końca jest pewien jej intencji. Mimo, że jest chrześcijanką, pół Polką, pół Syryjką, a jej ojciec sprawuje funkcję pastora w ewangelickim Kościele Dobrego Pasterza, zalecał zachowanie ostrożności wobec osób „znikąd”.

Dr Krajski odniósł się także do raportu Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z 2011 r., opracowanego przez Krzysztofa Izaka, w którym wyraźnie są opisane zagrożenia jakie niesie wschodnia religia dla Polski i jej społeczeństwa. Dla zainteresowanych osób podajemy link: > https://www.abw.gov.pl/download/1/1671/Izak.pdf.

Spotkanie ze Stanisławem Krajskim okazało się niezwykle wartościowe, szczególnie dla osób, które nigdy nie interesowały się masonerią, a potrafią dostrzec zależności pomiędzy zjawiskami zachodzącymi we współczesnym świecie i w Polsce.

W Domu Nauczyciela nie było tłumów, dotarło tutaj 27 osób, ale w takich przypadkach nie liczy się ilość, lecz jakość. Podczas dyskusji z prelegentem padały pytania odnoszące się do wielu aspektów życia, co świadczy o tym, że w spotkaniu wzięli udział ludzie świadomi zagrożeń jakie niesie ze sobą masoneria i islam.

Za organizację prelekcji odpowiadał Klucz Piotrków Trybunalski – lokalna delegatura organizacji „Pobudka” założonej przez Grzegorza Brauna.

Rozmowa z dr Krajskim jest: > tutaj. Polecamy.

→ (mb)

22.05.2016

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.