Biedronka liczy zysk z 500+

Wprowadzony przez rządzącą w Polsce partię socjalny program 500+ przynosi już wymierne efekty. Najbardziej zyskuje na nim handel detaliczny.

Jak informuje dzisiejszy „Puls Biznesu” największy operator dyskontowy w kraju – sieć Biedronka – należący do portugalskiej grupy Jeronimo Martins pochwalił się zwiększeniem obrotów w pierwszym półroczu 2016 r. o blisko 10% w stosunku do 2015 r.

– 500+ wpływa na wyższą konsumpcję, choć nie sądzę by to sprzedaż żywności była największym beneficjentem tego zjawiska – powiedziała przedstawicielka sieci Ana Luisa Virginia podczas niedawnej konferencji prasowej.

– Biedronka była dobrze przygotowana do tego, aby wykorzystać efekt programu i spodziewamy się jego pozytywnego wpływu na wyniki w kolejnych kwartałach – oceniła.

Tym samym marże na poziomie EBITDA wzrosły do 8%. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie zeszłego roku przychody sieci wyniosły 18,5 mld zł.

Jeronimo Martins Polska jest właścicielem 2700 sklepów, w których zatrudnionych jest ponad 55 000 osób, w 850 miejscowościach na terenie całego kraju.

→ (mb)

29.07.2016

• foto: karierawjm.pl

• źródło „Puls Biznesu”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.