Rada pedagogiczna I LO – dyrektor Michalski pali w miejscu publicznym

Dziś, 30 sierpnia 2016 r. w godzinach południowych w jednym z zadaszonych ogródków gastronomicznych usytuowanych w Rynku Trybunalskim można było dostrzec dość swobodnie zachowującą się grupę osób.

Wśród sześciu kobiet, w średnim wieku, siedzących przy stoliku prym wiódł dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie mgr Henryk Michalski. Zagadywał zgromadzone panie, wybuchał śmiechem, rozmawiał przez telefon i palił papierosy.

Dyrektor Michalski z pełną świadomością łamał obowiązującą w Polsce Ustawę zmieniająca przepisy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która zabrania palenia m. in. w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, w tym także w ogródkach częściowo zabudowanych. Na tym właśnie polega różnica, która wielu niepalącym sprawia trudność interpretacyjną, gdyż w ogródkach otwartych, póki co, kurzyć można do woli.

Postawa Michalskiego jest wyjątkowo nieprzyzwoita nie tylko dlatego, że kilkakrotnie w ciągu krótkiego czasu popełnił wykroczenia zagrożone grzywną w wysokości 500 złotych, że naraził postronne osoby na działanie trującego dymu, ale także dlatego, że swym nałogiem daje fatalny przykład młodzieży uczęszczającej do I LO.

Nie mamy prawnego obowiązku informowania organów ścigania o popełnionym przez Michalskiego wykroczeniu, ale chętnie opublikujemy jego list. Jesteśmy przekonani, że potrafi przeprosić za swoje zachowanie.

→ (mb)

30.08.2016

• foto: Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.