Para prezydencka na pikniku w Tomaszowie Mazowieckim (dużo zdjęć)

10 września 2016 r. prezydent RP Andrzej Duda wraz z żoną Agatą pojawili się na pikniku szkolnym w Tomaszowie Mazowieckim.

Głównym celem wizyty prezydenckiej pary był udział w odbywających się w dniach 10-11 września Dożynkach Prezydenckich w Spale k/ Tomaszowa. Pośród szeregu spotkań, w jakich prezydent RP i jego żona uczestniczyli, o których informowały media lokalne i ogólnopolskie, znalazło się jedno, wyjątkowe, niezwykle sympatyczne, bez udziału reporterów i wozów transmisyjnych.

Włodarz Tomaszowa Marcin Witko (PiS) zaprosił swojego przyjaciela A. Dudę do wzięcia udziału w pikniku rodzinnym z okazji pożegnania lata, zorganizowanym na terenie Szkoły Podstawowej nr 7, należącej do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Obu panom towarzyszyły ich małżonki.

Dyrektor placówki Ligia Twardowska i jej zastępczyni Bogusława Szymczak poinformowały mnie, że tego typu plenerowe imprezy odbywają się dwa razy w roku i od dawna należą do szkolnej tradycji. Obecna edycja, z uwagi na obecność dostojnych gości, wyróżnia się wyjątkowo bogatym programem, co nie oznacza, że pozostałe pikniki miały skromną oprawę.

Na scenie swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie zaprezentowali uczniowie tomaszowskich szkół, w tym córka prezydenta Witko – Alicja, a także uczestnicy warsztatów prowadzonych w ośrodku kultury. Wystąpiła także Czeszka Teresa Szkudowa przebywająca w Tomaszowie na wakacjach.

W trakcie występów miało miejsce losowanie nagród w postaci zegarków, które otrzymało kilkoro z wykonawców. Gwiazdą wieczoru był Ivan Komarenko – rosyjski piosenkarz z polskim obywatelstwem.

Podczas pikniku nastąpiło przekazanie dwóch wozów bojowych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ludwikowie i Białobrzegach zakupionych dzięki dotacjom z Unii Europejskiej.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wydatnej pomocy tomaszowskich firm, które zapewniły również darmowy bufet; dla nikogo nie zabrakło grochówki, wędlin, potraw z grilla, napojów, słodyczy, ciast, a nawet obwarzanków i waty cukrowej, a jak widać na zdjęciach dotarło tutaj wielu tomaszowian.

Patrząc na perfekcyjną organizację pikniku, zadowolone twarze dzieci i dorosłych zastanawiałem się dlaczego np. w Piotrkowie Trybunalskim nie można organizować tego typu spotkań, które oprócz swojej funkcji rozrywkowej, pełnią także dużo ważniejszą rolę, jaką jest integracja mieszkańców dzielnicy?

Mam nadzieję, że zamieszczone fotografie w jakimś stopniu przybliżą doskonałą, przyjacielską atmosferę, jaka panowała wczoraj przed szkołą w dzielnicy Ludwików w Tomaszowie Mazowieckim.

→ M. Baryła

11.09.2016

• foto: © Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.