Weekend z Gazetą Trybunalską… Tyniec

Niespełna 20 kilometrów od stolicy małopolski mieści się opactwo benedyktynów w Tyńcu. Cieszy się ono znaczną popularnością wśród turystów z Polski i z zagranicy.

W minioną niedzielę miałam okazję odwiedzić to wyjątkowe miejsce. Po uczestnictwie w mszy świętej, zwiedzeniu kościoła p.w. św. Piotra i Pawła, dziedzińca klasztoru, nastał czas zrobienia czegoś dla ciała.

Na terenie opactwa znajduje się kawiarnia, w której kupić można lizaki anielskie, wafle kajmakowe, różnego  rodzaju desery, napoje, wina, itp. Do każdej zamówionej herbaty i kawy serwowane są ciasteczka hildegardowe na nerwy i inteligencję.

Zwiedzający mogą zaopatrzyć się w produkty wytwarzane, przez mnichów z Tyńca i z innych europejskich klasztorów benedyktyńskich, w oparciu o tradycyjne metody i receptury.

Słoneczna aura zachęcała do jak najdłuższego zatrzymania się w tym urokliwym miejscu, dlatego też po udaliśmy się nad Wisłę, by poleniuchować i nabrać sił na kolejny tydzień pracy.

Z historią opactwa można zapoznać się na stronie internetowej > tutaj.

Z Tyńca, specjalnie dla „Gazety Trybunalskiej”

→ Maria Kubiak

7.09.2016

• foto: © Maria Kubiak / Gazeta Trybunalska

Maria Kubiak (ur. w 1973 r. w Piotrkowie Trybunalskim) – absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, podróżniczka, reporterka. Jej pasją są wycieczki górskie, literatura, film i kuchnia włoska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.