Kierowca Chojniaka łamie przepisy

Kierowca służbowego samochód prezydenta Piotrkowa Chojniaka, jak widać na załączonych zdjęciach, prawdopodobnie sądzi, że nie obowiązują go przepisy ruchu drogowego.

Tym samym na terenie miasta może robić co chce, bo straż miejska podlega pod magistrat, a urząd co rusz przekazuje pieniądze na wsparcie Komendy Miejskiej Policji.

Przypominamy więc art. 47. Prawa o ruchu drogowym:

1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że:

1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju,

2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,

3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na jezdni.

2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2, zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu osobowego, motocykla, motoroweru lub roweru. Inny pojazd o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t może być w całości umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami drogowymi.

Limuzyna prezydencka parkuje na pasie zieleni, a dla pieszych jest zostawione około 70 cm. Zdjęcie zostało zrobione 25 października 2016 r., w tym czasie Chojniak przebywał na prezentacji w bibliotece.

Kliknij, aby powiększyć.

Za nieprawidłowy postój należy się 1 pt. karny i mandat w wysokości 100 zł, za niszczenie zieleni grzywna do 1000 złotych.

Ponieważ mamy bardzo miękkie serca poprzestajemy tym razem na zwróceniu uwagi, jednocześnie informujemy, że następne wykroczenia będziemy konsekwentnie przekazywać do budynku przy ul. Szkolnej.

→ (mb)

22.02.2017

• foto: Czytelnik GT / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > “Wnioski o ukaranie do sądu dla kierowcy prezydenta Piotrkowa”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.