Dawid Marek Ciżewski – postępowanie prokuratorskie

21 grudnia 2016 r wydawca „Gazety Trybunalskiej” skierował do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Dawida Marka Ciżewskiego, polegającego na publicznym znieważeniu najwyższych przedstawicieli polskiego państwa w tym prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Pisaliśmy o tym w notatce pt. „Dawid Marek Ciżewski – zawiadomienie do prokuratury”. W jednym z wpisów opublikowanych na facebooku Ciżewski stwierdził między innymi:

Jak myślicie? Czy Kaczyński, Ziobro, Macierewicz, Szydło i Duda mogą pozwać mnie za użycie w tekście słów: profesjonalni kłamcy, terroryści, analfabeci polityczni, myślenie nie jest ich mocną stroną, notoryczni przestępcy, „wulkany intelektu”, grabieżcy, hołota, itp.?

Nie jest to jedyny przypadek, aby któryś z „obrońców demokracji” z Piotrkowa Trybunalskiego dawał upust swojej złości i artykułował ją w ten sposób, ale po raz pierwszy, ktoś tak bezwzględnie obraził urząd Prezydenta RP – urząd będący pod ochroną prawną.

Art. 135. Kodeksu karnego stanowi:

§ 1. Kto dopuszcza się czynnej napaści na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Kto publicznie znieważa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Dziś w godzinach przedpołudniowych red. Baryła był przesłuchiwany w charakterze świadka w budynku piotrkowskiej prokuratury. Sprawie nadano więc bieg. O występku Ciżewskiego powiadomiono Prokuratora Generalnego i Okręgowego.

Dawid Marek Ciżewski – (ur. w 1978 r.) tak pisze o sobie: absolwent politologii oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Wieloletni współpracownik Telewizji Polskiej S.A., TVN 24 (dziennikarz, autor materiałów informacyjnych, reportaży) oraz Dziennika Łódzkiego. Specjalista w zakresie pracy nad wizerunkiem, PR, marketingu politycznego, coachingu. Prezes zarządu Stowarzyszenia Promocji i Edukacji Społecznej „Pokolenie IDEA”

Trudno więc w przypadku „specjalisty od wizerunku, PR, marketingu politycznego” mówić o jakimkolwiek przejęzyczeniu, przypadku w doborze treści itd.

→ (zr)

24.01.2017

• foto: facebook.com / screen ms

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.