Nazistowskie komentarze w niemieckim portalu!

Pracownicy niemieckiego portalu „piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl” zezwalają na publikowanie nazistowskich komentarzy skierowanych wobec wydawcy „Gazety Trybunalskiej”.

29 kwietnia na stronie witryny należącej do niemieckiego wydawnictwa „Polska Press” sp. z o.o. ukazała się trzyzdaniowa notatka autorstwa K. Renkiel opisująca akcję znakowania rowerów (> link).

Pod nią pojawiły się tylko dwa komentarze, oba odnoszące się do wydawcy „Gazety Trybunalskiej”:

Znakowanie ludzi w naszej historii kojarzone jest wyłącznie z obozami koncentracyjnymi, jakie podczas II wojny światowej utworzyli na terenie Polski hitlerowscy najeźdźcy.

Jak czytamy na stronie Muzeum Auschwitz-Birkenau „numery więźniarskie stały się synonimem odczłowieczenia jakiemu poddani zostali deportowani do obozu koncentracyjnego ludzie. Numery te miały służyć sprawnemu „zarządzaniu” obozami przez załogi SS (…).  Numery nadawane przez władze obozowe deportowanym do KL Auschwitz ludziom stały się dla nich drugim imieniem na czas ich uwiezienia. Obudzeni w środku noc musieli być w stanie wyrecytować swój numer w jego niemieckim brzmieniu. Ci którzy przeżyli nie byli w stanie ich zapomnieć”.

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy redakcja witryny, kierowanej przez Marka Obszarnego, dopuszcza się upubliczniania wulgarnych, czy wręcz szokujących wpisów pod adresem Mariusza Baryły. Niedawno do Obszarnego skierowane zostało pismo w tej sprawie, ale jak widać nie wyciągnął z niego należytych wniosków. 

Repolonizacja mediów i weryfikacja osób w nich zatrudnionych, planowana przez Prawo i Sprawiedliwość, staje się koniecznością.

→ K. Kozielski

1.05.2017

• foto: pinterest.de

• czytaj także: > „Kto ma media ten ma władzę”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.