Piotrków. 25 lat radia

25 lat skończyła lokalna rozgłośnia radiowa założona przez Tomasza Stachaczyka, byłego nauczyciela z I LO im. Chrobrego w Piotrkowie i jego wspólników.

Jubileuszowy program nadawany był z centrum handlowego w nadziei, że zainteresuje osoby robiące w tym czasie zakupy. Jednak i tym razem nadzieja okazała się płonna, a miejscowe elity zostały zupełnie zignorowane, a szkoda, bo w jednym miejscu zgromadzono nie tylko wszystkich plagiatorów zatrudnionych w „koncernie medialnym”: Jarosława Kraka, Agnieszkę Warchulińską, Artura Wolskiego, Aleksandrę Stańczyk, ale także takie persony jak: Łągwa-Szelągowska, Cecotka (WOŚP), Czechowska, Matusewicz, Sokalski jr., Wachowicz, Obszarny, Dziemdziora, Pencina z małżonką, Chojniak bez małżonki.

Zabrakło natomiast prawdziwych indywidualności, które nadały ówczesnemu Radiu Piotrków charakterystyczny sznyt: Anety Książczyk-Żerkowskiej, Marcina Tercjaka, Haliny Stachaczyk, Janusza Surmy, Mariusza Stępińskiego, Roberta Gusty, Krzysztofa Bąka, Barbary Zatorskiej, Jacka Domagalika, Marka Grynkiewicza i in.

Pomimo upływu ćwierćwiecza, fani TAMTEGO radia doskonale pamiętają ich ciepłe, wyjątkowe głosy, kulturę języka, dykcję, autorskie programy, muzykę, którą prezentowali. Żadna z tych osób nie została zaproszona.

O pensjach w radiu zawsze krążyły legendy, ludzie zarabiali tak dobrze, że jeden z najdłużej pracujących w stacji prezenterów zajmował się rozwożeniem paczek tylko dlatego, że nie potrafił się zdecydować czy zostać legendą radia czy najlepszym kurierem w powiecie (czytaj: > tu).

→ (mb)

10.06.2017

• grafika: Paweł Małolepszy / AUH „Biuro-Service”

• więcej o Stachaczyku: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.