Z Tomaszem Sakiewiczem w kawiarni

Z redaktorem Tomaszem Sakiewiczem umówiłem się w kawiarni Ośrodka Sportu w Spale. Zamówił ciemnego Paulanera i rozsiadł się wygodnie na kanapie.

Rozmowa odbyła się 18 czerwca 2017 r. i dotyczyła agenturalnej działalności niektórych mediów wydawanych w Polsce, oceny działalności Prawa i Sprawiedliwości, a także poszczególnych polityków: Ludwika Dorna, Kazimierza Marcinkiewicza, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Wałęsy, Władysława Frasyniuka. W jej trakcie Sakiewicz zdobył się na stwierdzenia:

Targowica, to nie był pomysł lewaków.

Tuska uważam za człowieka dużo bardziej zdemoralizowanego niż Kwaśniewskiego.

Z Wałęsą jest największy problem, bo to jest najbardziej zakłamany wątek historii Polski. (…) Poziom samooszukiwania się w jego mózgu jest tak ogromny, że nawet trudno mu zarzucić kłamstwo, bo on pewnie wierzy w to, co mówi.

Zapraszam do wysłuchania całości:

 

→ (mb)

20.06.2017

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

Tomasz Sakiewicz (ur. 31 grudnia 1967 w Warszawie) – polski dziennikarz i publicysta, redaktor naczelny tygodnika „Gazeta Polska” (od 2005) oraz dziennika „Gazety Polskiej Codziennie” (od 2011). Prezes zarządu Niezależnego Wydawnictwa Polskiego, wiceprezes zarządu Słowo Niezależne Sp. z o.o. (wydającej miesięcznik „Niezależna Gazeta Polska”, obecnie „Niezależna Gazeta Polska – Nowe Państwo” i portal internetowy Niezalezna.pl), wiceprezes zarządu ds. marketingu i rynku abonenckiego Telewizja Niezależna S.A., która zarządza stacją Telewizja Republika. Z wykształcenia psycholog kliniczny. (źródło: Wikipedia)

• więcej wywiadów: > tutaj

 

One Reply to “Z Tomaszem Sakiewiczem w kawiarni”

  1. Taaaa, piwo w kawiarni ???

    Każdy głupi przecież wie, że w kawiarnie się pije kawe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.