Interpelacja posła Wojciechowskiego w sprawie szkód przed sądami

Wczoraj, 28.08.2017 r., poseł Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Wojciechowski wysłał do Marszałka Sejmu interpelację skierowaną do ministra sprawiedliwości dotyczącą szkód wyrządzonych podczas zgromadzeń przed budynkami polskich sądów, których uczestnikami byli parlamentarzyści, działacze i sympatycy PO, Nowoczesnej, KOD, Obywateli RP i in.

Kliknij, aby powiększyć.

Pismo Wojciechowskiego łączy się z artykułem “Piotrków. Bojownicy o wolność i demokrację na nielegalnych zgromadzeniach?” opublikowanym w „Gazecie Trybunalskiej” 26.07.2017 r., w którym udokumentowaliśmy zanieczyszczenia, jakie pozostawili po sobie uczestnicy protestów.

Zgodnie z regulaminem Sejmu odpowiedź na interpelację jest udzielana w formie pisemnej nie później niż w terminie 21 dni od dnia otrzymania interpelacji. Jest ona składana na ręce Marszałka Sejmu z dołączeniem dwóch odpisów. Marszałek Sejmu przesyła interpelantowi odpis odpowiedzi. Tekst pisemnej odpowiedzi na interpelację ogłasza się w załączniku do sprawozdania stenograficznego z posiedzenia Sejmu.

Jeżeli zapytanie posła Wojciechowskiego wywoła skutki prawne ze strony ministerstwa „Gazeta Trybunalska” chętnie włączy się do pomocy przy ustalaniu nazwisk osób, które powinny ponieść konsekwencje karne za organizowanie nielegalnych zgromadzeń i niszczenie mienia społecznego.

→ (mb)

29.08.2017

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.