Radomsko. Wieczór z Tomaszem Sakiewiczem

Tym razem Muzeum Regionalne w Radomsku gościło Tomasza Sakiewicza, znanego prawicowego dziennikarza i publicystę, twórcę i szefa „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie”.

6 października wieczorem redaktor Sakiewicz przybył do Radomska na zaproszenie tamtejszego klubu „Gazety Polskiej” kierowanego przez Waldemara Szwedowskiego. Publiczność dopisała, niemal osiemdziesiąt osób, wśród których znaleźli się między innymi posłowie PiS: Anna Milczanowska i Grzegorz Wojciechowski, starosta radomszczański Andrzej Plutecki, samorządowcy, mieszkańcy miasta, wysłuchało mówionego felietonu dotyczącego aktualnej tematyki społeczno-politycznej i gospodarczej.

Sakiewicz rozwinął wątki związane z: reakcją biura audytu TVP wobec Michała Rachonia za promowanie w programach TVP Info treści pochodzących z „GP”, zakończonym w piątek spotkaniem prezydenta Dudy z prezesem Kaczyńskim, potrzebą uchwalenia nowej konstytucji, dalszą przebudową sądownictwa, skandalem wokół mianowania, bez należytego sprawdzenia, płk. Czesława Juźwiaka ekspertem w Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Biura Bezpieczeństwa Narodowego…

Druga część wystąpienia gość poświęcił sprawom międzynarodowym: referendum w Katalonii, wpływom “rosyjskiej agentury” na destabilizację regionów chcących uzyskać niepodległość, finansowaniu przez Putina europejskich partii prawicowych, należytym stosunkom Polski i Ukrainy, etc.

Kończąc odniósł się do: sukcesów krajowej gospodarki, zmiany ratingu Polski z rynków rozwijających się do rozwiniętych dokonanego przez agencję FTSE Russell, potrzeby utworzenia ministerstwa Polonii…

Na pytania z sali oprócz dziennikarza odpowiadali także przedstawiciele Sejmu. Spotkanie trwało blisko dwie i pół godziny i z pewnością nie wyczerpało wszystkich tematów związanych z życiem naszego kraju.

Ostatnim punktem programu była kolacja, jaką Waldemar Szwedowski wydał na cześć red. Sakiewicza.

→ (mb)

7.10.2017

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > „Z Tomaszem Sakiewiczem w kawiarni. Wywiad”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.