Bierut, to największy polski zbrodniarz XX wieku – rozmowa z Piotrem Lipińskim

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Piotrem Lipińskim, autorem popularnonaukowych książek historycznych, z których ostatnia pt. „Bierut. Kiedy partia była bogiem” ukazała się pod koniec 2017 r.

Rozmowa została zarejestrowana w poniedziałek, 29 stycznia 2018 r., w Łodzi, a w imieniu naszej redakcji przeprowadził ją Mariusz Baryła.

 

30.01.2018

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• zobacz także: > „Cyrankiewicz, komunista z ludzką twarzą – rozmowa z Piotrem Lipińskim”

Piotr Lipiński (ur. 1967 r.) – reporter historyczny, przez niemal dwadzieścia lat związany z „Gazetą Wyborczą”. Autor książek, między innymi „Anoda. Kamień na szańcu„” i „Raport Rzepeckiego”, „Absurdy PRL-u” oraz cyklu „Bolesław Niejasny”, „Ofiary Niejasnego”, i „Towarzysze Niejasnego”, opisującego ofiary i katów epoki polskiego stalinizmu. Wyróżniany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich i nominowany do „Grand Press” w kategoriach reportaż i wywiad. Laureat nagrody Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za dokument „Co się stało z polskim Billem Gatesem”, który stał się punktem wyjścia książki „Geniusz i świnie”, opowiadającej o konstruktorze słynnego polskiego komputera „K-202”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.