Czy policjant może prowadzić działalność gospodarczą?

Okazuje się, że tak, ale zgodę muszą wydać ich przełożeni. Warunkiem otrzymania pozwolenia jest, aby praca nie kolidowała z obowiązkami służbowymi i nie narażała na szwank munduru i służby.

Aby przekonać się, jak wygląda to w praktyce i jaka jest skala zagadnienia zwróciliśmy się z pytaniami do podinsp. Krzysztofa Mikułowskiego komendanta KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

W jednostce jest zatrudnionych 101 pracowników cywilnych i 268 policjantów. 15 funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim – jak informuje jej szef – posiada dodatkowe zatrudnienie, w tym 3 funkcjonariuszy prowadzi działalność gospodarczą, 5 – posiada własne gospodarstwo rolne, 7 osób – dodatkowe zajęcie zarobkowe.

Wszyscy policjanci posiadający zgodę na dodatkową pracę są na stanowiskach wykonawczych w stopniach podoficerskich i aspiranckich. Dodatkowe zatrudnienie to branże: pedagogiczna, rolnictwo, ratownictwo medyczne.

Policjanci prowadzący działalność gospodarczą nie wykonują żadnych usług i nie dostarczają towarów na potrzeby piotrkowskiej jednostki i jednostek podległych.

→ (mb)

28.02.2018

• foto: miechow.policja.gov.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.