Dyrektor MOK Szelągowska za nic ma przepisy ruchu drogowego

Elżbieta Łągwa-Szelągowska z zawodu przedszkolanka, aktualnie zatrudniona jako dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, najwyraźniej ma problemy z przestrzeganiem przepisów Prawa o ruchu drogowym.

Nie tak dawno temu w notatce pt. „Dyrektor MOK Szelągowska łamie przepisy ruchu drogowego” opisane zostały dwa wykroczenia, jakie popełniła na terenie Starego Miasta.

Dziś wieczorem Szelągowska zaparkowała toyotę yaris przy ulicy Rycerskiej, zaledwie metr od skrzyżowania, a następnie udała się na zakupy do pobliskiej „Biedronki”. Samochód stał w tym miejscu dobre pół godziny utrudniając przejście pieszym i ograniczając widoczność autom skręcającym w prawo w ul. Wojska Polskiego.

Art. 49 kodeksu drogowego zabrania m in. zatrzymania pojazdu na przejeździe kolejowym, na przejeździe tramwajowym, na skrzyżowaniu oraz w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania.

Za niestosowanie się do tego przepisu grozi mandat w wysokości 300 zł i 1 punkt karny.

Przy okazji warto wspomnieć, że także kierowca(-cy) należącego do MOK samochodu dostawczego często nie stosują się do obowiązujących znaków poziomych i pionowych, co podobnie jak w przypadku ich szefowej będzie skutkowało konsekwencjami w postaci mandatów.

→ (mb)

29.03.2018

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• czytaj także: > „Heinzel – obrońca życia łamie przepisy ruchu drogowego”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.