Macierewicz trafił na udo

Kolorowy, żartobliwy portret byłego ministra obrony narodowej, wiceprzewodniczącego PiS Antoniego Macierewicza znalazł się na ciele jednego z klientów warszawskiego salonu tatuażu artystycznego „OtuszTo”.

Kliknij, aby powiększyć.

Autorem dzieła jest Maciej Więckowski, który 4 marca pochwalił się swoją pracą na facebooku. Kilka dni później informację podały m. in. witryny: „se.pl”, „wprost.pl”, „dorzeczy.pl” czy „pikio.pl” – tytułujący swój materiał „Co za absurd. CHORY tatuaż Macierewicza na udzie, jest zdjęcie”.

Wczoraj, 10 marca, na stronie „projektink2015.blogspot.com” ukazał się wywiad z Więckowskim, w którym opowiada o swojej pracy nad tatuażem.

PI: Skąd taki pomysł? Czy właściciel tatuażu z karykaturą Pana Antoniego jest jego wyznawcą, czy jest to typowo humorystyczne zagranie?

MW: Właściciel absolutnie nie jest sympatykiem, obaj odcinamy się od polityki, a zamysł był czysto humorystyczny

Z technicznego punktu widzenia, ile trwało wykonanie i ile taki tatuaż kosztuje i czemu tak drogo ( hehe)?

Ponieważ osobiście pracuje dość szybko, to ta praca zajęła nam ok. 4h. Co do ceny to wszystkie kwestie ustalane są indywidualnie… poza tym dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają.

Czy tak przypadkiem była to noga pana Jarka, czy Pana Misiewicza?

Niestety nie…nie była to tez noga donalda Tuska Vladimira Putina ani p. Merkel

Masz w przyszłości zaplanowane kolejne polityczne tatuaże?

Odcinam się od polityki… choć marzy mi się zrobić karykaturę pana Jarosława w rzymskim rydwanie.

Tak pół żartem pół serio. Gdyby pan Antoni Macierewicz chciał sobie wykonać u ciebie tatuaż, jak byś zareagował?

Nie dyskryminujemy nikogo. Zapraszamy wszystkich. Mówiąc poważnie – biorąc pod uwagę profesjonalizm, nie widziałbym różnicy pomiędzy tatuowaniem codziennych klientów, a osoby z czołówki wiadomości. Mam tylko nadzieje, że nie zostanie powołana żadna komisja w tej sprawie.

Komentarz

Według naszej oceny podobizna Macierewicza powinna znaleźć się na bardziej eksponowanym miejscu, czyli na klatce piersiowej i mieć bardziej patriotyczny charakter. Pod rysunkiem mógłby pojawić się adres internetowy MON lub WOT, co byłoby świetną reklamą ministerstwa i Wojsk Obrony Terytorialnej.

Mimo to, tatuaż oceniamy jako sympatyczny. Macierewicz na udzie jest dowodem na to, jak wielką popularnością cieszy się poseł ziemi piotrkowskiej. Ikonami pop-kultury stają się zawsze osoby wyraziste, chyba nikt nie wyobraża sobie, aby rozchwytywanymi wśród tatuażystów wizerunkami były te należące do np. Grzegorza Schetyny, Waldemara Pawlaka czy Katarzyny Lubnauer.

Czekamy na kolejne prace Macieja Więckowskiego w nadziei, że uda mu się stworzyć całą galerię wybitnych osobistości ze świata polityki.

→ (mb)

11.03.2018

• foto: facebook.com/maciej.wieckowski.9

• źródło: projektink2015.blogspot.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.