Piotrków. Kibel przed kościołem i pomnikiem bł. ks. Popiełuszki

W miniony weekend w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się dwudniowa impreza rozrywkowa pn. „Imieniny Piotrków”. Jej organizatorem był urząd miasta, a do wzięcia udziału zapraszał z plakatów prezydent mgr inż. Krzysztof Chojniak, z zawodu nauczyciel.

Wydarzenie miało miejsce na świeżym powietrzu, nieopodal kościoła i klasztoru oo. Bernardynów na placu Tadeusza Kościuszki. W związku z tym ustawiono przenośne ubikacje, aby społeczeństwo nie załatwiało się gdzie popadnie tym bardziej, że piwo, którym raczyło się chętnie, należy do napojów moczopędnych.

Plakat wydarzenia. Kliknij, aby powiększyć.

Ludzie odpowiedzialni za produkcję całości zdecydowali, że najlepszym miejscem dla bardaszek będzie najbliższe otoczenie zabytkowych budowli i posadowiony tam symboliczny pomnik poświęcony ks. Jerzemu Popiełuszce błogosławionemu męczennikowi Kościoła katolickiego.

Wychodki stały jeszcze wczoraj wieczorem, a przechodnie zastanawiali się głośno, kto za tę niewyobrażalną kompromitację odpowiada?

Nadzór nad imprezą sprawował Referat Kultury, Sportu i Promocji Miasta, którego kierownikiem jest Ilona Patyk.

Komentarz

Nastąpiło przekroczenie granicy dzielącej zwykłe chamstwo od znieważenia uczuć religijnych mieszkańców Piotrkowa. Dlatego sięgniemy po środki dyscyplinujące.

→ (mb)

26.06.2018

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.