Śmierć Piotra Pawła Krysiaka

Z wielkim bólem i porażającym smutkiem zawiadamiam, że w poniedziałek 11 czerwca 2018 r. w godzinach porannych w swoim podpiotrkowskim domu zmarł nagle przyjaciel i kolega wielu z nas, radca prawny Piotr Paweł Krysiak. Osierocił żonę Ewę i syna Jakuba.

Urodził się w 1966 r. w rodzinie inteligenckiej. Po ukończeniu III Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie naukę kontynuował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Następnie zdał egzamin sędziowski i rozpoczął pracę w Wydziale Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Rejonowego w Piotrkowie.

Jego pracowitość, rzetelność i wiedza zostały szybko docenione. Został przewodniczącym wydziału pracy w Sądzie Rejonowym w Bełchatowie, a cztery lata później, w wieku 31 lat, otrzymał nominację na prezesa. Funkcję tę pełnił w latach 1997-2001.

Po odejściu z zawodu sędziego otworzył kancelarię radcy prawnego. Od 10 lat jej siedzibą była reprezentacyjna kamienica pod numerem 10 w Rynku Trybunalskim.

Pracował bardzo dużo, często ponad miarę, interesanci chętnie korzystali z Jego usług ze względu na wyjątkową fachowość i skuteczność. Pomógł setkom ludzi.

Nigdy nie kierowała nim chęć zysku, na pierwszym miejscu stawiał uczciwość i profesjonalizm; był przykładem humanisty: inteligentny, oczytany, otwarty na kulturę, lekko zdystansowany do świata, z poczuciem humoru; pomimo nadmiaru obowiązków zawsze miał czas dla przyjaciół.

Ostatnie pożegnanie zmarłego odbędzie się w poniedziałek 18 czerwca 2018 r. o godzinie 14:30 w kaplicy cmentarnej przy ul. Cmentarnej 19a.

→ Mariusz Baryła

14.06.2018 r.

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• copyright © 2018 Mariusz Baryła. Wszystkie prawa zastrzeżone

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.