Radny PiS: najpierw modlił się i dziękował Bogu, później chciał zamknąć żonę w psychiatryku

Mamy okres spotkań z Matką Boską Częstochowską. Nasze myśli kierują się więc w stronę Sławomira Dajcza, radnego Prawa i Sprawiedliwości, który drugi raz z rządu nie mógł uczestniczyć w piotrkowskiej pielgrzymce na Jasną Górę.

W zeszłym roku niezwykle wrażliwy i świątobliwy radny nie brał udziału w pieszej wędrówce do klasztoru ojców paulinów, co można zrzucić na karb chwilowego zamieszania rodzinnego. Tym razem powód nieobecności Dajcza wśród pątników wynika z niesprawności motorycznej.

Bąkowa Góra, 12 maja 2018 r.; delegacja PiS z Piotrkowa Trybunalskiego przed mogiłą zamordowanych żołnierzy KWP; od lewej stoją: G. Lorek, B. Zimna, Z. Ziemba, S. Dajcz; w tle, pierwszy z prawej, Antoni Macierewicz.

W maju, w domowych pieleszach, uszkodził sobie goleń (czytaj: > „Skoczny Sławek. Tragedia radnego”). Stało się to wkrótce po tym, jak w towarzystwie powiatowych działaczy PiS złożył kwiaty na mogile upamiętniającej zamordowanych przez UB żołnierzy wyklętych:

Aby wynagrodzić pobożnemu radnemu przykrości związane z nieobecnością na jasnogórskich błoniach prezentujemy, za zgodą o. Stanisława Tomonia z biura prasowego Jasnej Góry, wywiad z pielgrzymem zarejestrowany 14 lipca 2016 r.:

 

Dajcz mówi: Przyszedłem dziękować Bogu za moją rodzinę, za moje wnuki, których mam czwórkę, no, jestem bardzo szczęśliwy, wszystko mi się układa dobrze, jestem wzruszony po prostu.

Po wakacjach, 12 września 2016 r., Sławomir Dajcz wraz ze swoimi dorosłymi dziećmi złożył w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim wniosek o ubezwłasnowolnienie i skierowanie swojej żony na przymusowe leczenie psychiatryczne, gdyż stanowi ona zagrożenie dla osób najbliższych i osób z najbliższego otoczenia, tj. dla mnie, dzieci i wnuków sąsiadów, znajomych oraz osób obcych.

10 października podczas awantury domowej powiedział do małżonki: – Bezwstydna świnio. Ty świnio do roboty spierdalaj, do roboty, bo jesteś zdrowa. Do roboty masz zapierdalać ty łachudro ty. Żerowałaś na mnie całe życie… 

Więcej o gorliwym radnym: > tutaj.

→ (mb)

15.07.2018

• na zdjęciach: Sławomir Dajcz, foto: youtube.com / screen GT

 

+3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *