W czasie strajku dzieci się nudzą. Pan Tomek, pan Cezary i pani Joanna

Drodzy uczniowie, mamy dla Was garść wiadomości z frontu o lepsze życie Waszych wspaniałych nauczycieli i wykładowców.

Pan Tomek jest ważnym dyrektorem i wie wszystko. Dziś rano pan Tomek powiedział naszej gazecie, że łatwiej będzie mu wymienić placówki z Piotrkowa, które nie biorą udziału w akcji protestacyjnej niż te, które biorą.

Nie strajkują: Centrum Kształcenia Praktycznego, III Liceum Ogólnokształcące, Szkoła Podstawowa nr 10 oraz przedszkola nr 7 i 11.

Pan Tomek stwierdził ponadto, że nic mu nie wiadomo, jakoby młodzież miała odrabiać stracone godziny lekcyjne w wakacje. Pan Tomek jest blisko centrali, więc nie może się mylić.

Zapytaliśmy dyrektora CKP pana Cezarego i panią Joannę z III LO o powód nie przystąpienia do strajku?

Pan Cezary stwierdził, że jego kadra nie należy do żadnego związku, więc placówka pracuje normalnie i dzieci nie będą miały zaległości.

Dość podobna sytuacja wystąpiła w liceum. Pani Joanna wyjaśniła, że LO popiera strajk, ale nie bierze w nim udziału, gdyż, w wyniku referendum, grono pedagogiczne zdecydowało, że po podpisaniu przez NSZZ „Solidarność” porozumienia z rządem strajk byłby niezgodny z prawem. Pedagodzy z tej jednostki nie należą do ZNP. Wynik matur chyba będzie najlepszy w mieście.

Chcieliśmy także porozmawiać ze Zbyszkiem z SP nr 8, ale pani sekretarka powiedziała tajemniczo, że szef gdzieś poszedł, a ona nie wie gdzie, o której wróci, a w ogóle nie jest upoważniona do odpowiadania na pytania i nie będzie się przedstawiać. Podobnie było w ZSP nr 2.

Chyba się wstydzą.

→ prof. A. Żwirek

12.04.2019

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• więcej na temat strajku szkolnego: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.