Gazeta Trybunalska 2.0

Drodzy Czytelnicy,

Dziś, dokładnie cztery lata po tym, jak w wirtualnej przestrzeni pojawił się portal “Gazeta Trybunalska”, uruchamiamy jego drugie wydanie. Dzieje się tak z kilku powodów, z których najważniejszy dotyczy kwestii technicznej. Wydarzyła się awaria, która uniemożliwiła kontynuowanie działalności witryny z domeną “pl”. Od razu uspokajam – blisko 2,5 tysiąca materiałów, często o wyjątkowej wartości historycznej, ocalało, są zarchiwizowane i za kilka miesięcy znów trafią do zasobów internetu.

Zrobię wszystko, aby tak kultowe teksty jak “Bartłomiej Misiewicz najlepszym kandydatem na prezydenta Piotrkowa”, “Radny PiS Sławomir Dajcz do swojej żony: Ty świnio do roboty spierdalaj!”, “Ojciec Rydzyk następcą świętego Piotra”, “Kto pożyczył Kulczykowi pieniądze na zakup akcji CIECH-u?”, “Zegarek Stonogi”, “Piotrków Trybunalski – wolontariusze WOŚP kradną pieniądze z puszek”, “Melina”, “Wyrobnicze łapy precz od Moniki Tery!” czy “Piotrków Trybunalski: psychopata terroryzuje lokatorów?” były dostępne zawsze i dla wszystkich.

Żadnym zmianom nie został poddany kanał “GT” na platformie “youtube.com”. Niezmiennie jest: > tutaj.

Tymczasem “GT” 2.0 przeszła kosmetyczną przebudowę: zyskała lżejszy wygląd, a zatem większą czytelność, i mniej działów tematycznych. Pojawiła się możliwość oceniania poszczególnych wpisów, zamiast dotychczasowego: “lubię”, “nie lubię”, a także elastyczny nagłówek, który będzie zmieniany przynajmniej raz w miesiącu.

Komentarze nadal będą moderowane tak, aby ograniczyć działalność frustratów i socjopatów, od których aż roi się w innych miejscach. “GT” nigdy nie była i nie będzie przedsięwzięciem komercyjnym, dlatego ilość odsłon ma znaczenie drugorzędne, choć jak dowodzą minione cztery lata, żaden z portali wydawanych w Piotrkowie nawet nie zbliżył się do popularności “Gazety Trybunalskiej” w kraju.

Bardzo zachęcam do finansowego wspierania projektu, aby zachować jego autonomiczność. Informacja na ten temat znajduje się: > tutaj.

I niezmiennie namawiam do współudziału w tworzeniu gazety: piszcie artykuły, zawiadomienia, anonimy, przesyłajcie filmy i zdjęcia.

Niech Bóg ma w opiece “Gazetę Trybunalską” i mądrych ludzi, którzy ją czytają.

→ M. Baryła / red.

2.07.2019

• collage: barma / Gazeta Trybunalska

 

0

3 Replies to “Gazeta Trybunalska 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *