Już ponad 3 mln wniosków o 500+ i Dobry Start

W ciągu dwóch tygodni złożonych zostało ponad 2,1 mln wniosków o świadczenie 500+ i 1,2 mln wniosków do programu Dobry Start – wynika z danych MRPiPS.

Wśród województw liderem pod względem liczby złożonych wniosków jest Śląsk.

„Dzięki promocji składania wniosków droga elektroniczną zwiększyła się ich liczba. Za pierwsze dwa tygodnie lipca w roku 2018 było ich 195, a teraz 1650” – wylicza dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Skoczowie Edyta Godziek. „Najwięcej wniosków spłynęło w pierwszym tygodniu” – dodaje.

W tamtejszym OPS wypłatą świadczeń zajmują się dwa zespoły. Od sierpnia wnioski będzie można składać w formie papierowej. Wówczas uruchomione zostaną trzy punkty odbierania wniosków. Będzie też rozważana możliwość składania wniosków również w Urzędzie Miejskim w Skoczowie.

W sumie do miejscowego ośrodka napłynęło jak dotąd 1650 wniosków o 500+ i 1020 o Dobry Start.

Burmistrz Mirosław Sitko podkreśla, że przez trzy lata realizacji programu do kieszeni mieszkańców gminy Skoczów trafiło ponad 50 mln zł.

Od 1 lipca świadczenie Rodzina 500+ przysługuje na każde dziecko do 18 r.ż. bez kryterium dochodowego. Od tego dnia wnioski można składać elektronicznie. Od 1 sierpnia będzie to możliwe także w formie tradycyjnej – papierowej. Po rozszerzeniu formuły programu Rodzina 500+ wsparciem objętych będzie 6,8 mln dzieci.

Świadczenie Dobry Start to 300 zł wsparcia i przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, mogą otrzymać świadczenie do ukończenia 24 lat. Od 1 sierpnia wnioski będą mogli składać także uczniowie szkół dla dorosłych oraz szkół policealnych.

→ Kurier PAP

16.07.2019

• źródło: samorzad.pap.pl

• grafika: MRPiPS

 

One Reply to “Już ponad 3 mln wniosków o 500+ i Dobry Start”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.