Kamil D. będzie odpowiadał z wolnej stopy. Sąd odrzucił wniosek prokuratury o areszt

Dziś o godzinie 8:30 w Sądzie Rejonowym VII Wydział Karny w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęło się posiedzenie pod przewodnictwem SSR Mariusza Wieczorka w sprawie wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie dziennikarza Kamila D.

Jak kilka chwil temu poinformował “Gazetę Trybunalską” prezes Sądu Rejonowego SSR Piotr Koćmiel sąd odrzucił wniosek; jednocześnie wobec podejrzanego orzekł środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 15 tys. zł, dozór policji, z obowiązkiem zgłaszania się dwa razy w tygodniu w odpowiedniej jednostce, oraz zakaz opuszczania kraju.

Sędzia Koćmiel dodał również, że jeżeli zostanie sporządzony akt oskarżenia wobec Kamila D. rozprawa odbędzie się w piotrkowskim sądzie, jako właściwym do rozpoznania sprawy.

Posiedzenie było konsekwencją zdarzenia z udziałem zgasłej gwiazdy TVP i TVN, o której pisaliśmy > tutaj, kiedy to pijany “abstynent” Kamil D., prowadząc samochód na autostradzie A1 nieopodal Piotrkowa, spowodował kolizję drogową z udziałem innego auta.

Wczoraj w Prokuraturze Rejonowej kierowca usłyszał dwa zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Więcej o sprawie czytaj: > tutaj.

→ (mb)

29.07.2019

• foto / screen: facebook.com

 

2 Replies to “Kamil D. będzie odpowiadał z wolnej stopy. Sąd odrzucił wniosek prokuratury o areszt

  1. Dla Kamila D. 15 tys. zł kaucji za odpowiadanie z wolnej stopy to mały pikuś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.