Kolejne wykroczenie z udziałem kierowcy prezydenta Piotrkowa

Wracamy do wczorajszego zdarzenia z udziałem kierowcy urzędu miasta wiozącego prezydenta Piotrkowa mgr inż. Krzysztofa Chojniaka, z zawodu nauczyciela, który zatrzymał służbowy pojazd na prawidłowo oznaczonej “kopercie” inwalidzkiej.

O szczegółach można przeczytać w notatce pt. “Kierowca prezydenta Piotrkowa parkuje w miejscu dla niepełnosprawnych”, a także zapoznać się z komentarzami internautów: > tutaj.

Nim jednak doszło do występku na ulicy Szkolnej, limuzyna Chojniaka czekała na niego stojąc z włączonymi światłami i silnikiem na chodniku przy ul. Łódzkiej.

 

Po dokonaniu pomiarów okazało się, że miejsce dla pieszych ma równo 3 m szerokości, natomiast peugeot 508 – 1,853 m po obrysie i 2,068 m z lusterkami bocznymi. Zatem kierowca zatrzymując pojazd w tym miejscu nie pozostawił 1,5 m wolnej przestrzeni dla pieszych, a to oznacza możliwość otrzymania mandatu karnego w wysokości 100 zł i 1 punktu karnego.

Z informacji uzyskanych od czytelnika “GT” wynika, że auto w tym miejscu zatrzymuje się nagminnie, sprawą więc powinna zająć się straż miejska. Tak się jednak nie stanie, gdyż jest to formacja podległa Chojniakowi, a komendant Hofman przez lata do perfekcji wyćwiczył robienie dobrej miny do złej gry.

Na szczęście istnieje działalność obywatelska, a więc duże prawdopodobieństwo, że niebawem w magistracie zwolni się wakat dla kierowcy lub Chojniak będzie chodził pieszo, co powinno wyjść mu raczej na dobre.

→ (mb)

31.07.2019

• foto: Gazeta Trybunalska

 

One Reply to “Kolejne wykroczenie z udziałem kierowcy prezydenta Piotrkowa”

  1. Warto zauważyć, że we wskazanym miejscu obowiązuje zakaz parkowania (wyrażony znakiem B-36), zatem bez względu na pozostawioną szerokość chodnika zatrzymywanie jest niedozwolone i obarczone karą za popełnione wykroczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.