Przebudowa autostrady A1 i DK1. Czy przejazd jest bezpieczny?

W połowie kwietnia tego roku rozpoczął się remont odcinka autostrady A1 od skrzyżowania z DK12 (okolice Srocka) w powiecie piotrkowskim do tzw. węzła bełchatowskiego, czyli przecięcia z DK74.

Zachodnia nitka autostrady została wyłączona, a ruch w obu kierunkach przeniesiono na jej wschodnią część, oddzielając pasy pionowymi tablicami odblaskowymi (błędnie nazywanymi pachołkami) wzmocnionymi workami z piaskiem. Jednocześnie ograniczono prędkość maksymalną do 70 km na godzinę.

Drogowa husaria przeważnie porusza się z wyższymi prędkościami, co (szczególnie w przypadku pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton) powoduje, że pęd powietrza zmienia położenie tablic.

Poza tym warunki atmosferyczne sprawiają, że niektóre worki ulegają szybkiemu zniszczeniu. Oto krótkie video zrealizowane dziś.

 

Z tego powodu na całej długości remontowanego odcinka wykonawca (Mirbud S.A.) powinien rozważyć zastosowanie betonowych barier U-14b (> zobacz), które są droższe, ale znacznie zwiększają bezpieczeństwo osób i pojazdów.

Jutro skontaktujemy się w tej sprawie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

→ M. Baryła

28.07.2019

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

• zobacz także: > “Przejazd autostradą A1 14 04 2019”

 

0

One Reply to “Przebudowa autostrady A1 i DK1. Czy przejazd jest bezpieczny?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *