Bronisław Brylski i Tomasz Sokalski zaniemogli

Bronisław Brylski z zawodu nauczyciel rysunków ze szkoły podstawowej od 12 lat pracujący w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Piotrkowie – jednostce podległej Marszałkowi Województwa Łódzkiego i jego przełożony z-ca dyrektora WORD d/s szkoleń, były radny Tomasz Sokalski przebywają na zwolnieniach lekarskich.

Brylski choruje od 5 czerwca, Sokalski znacznie krócej. Pierwszemu z nich zwolnienie kończy się 15 sierpnia, a drugiemu 8 sierpnia i wszystko wskazuje na to, że obaj będą kurować się dalej.

Pod koniec czerwca Sejmik Województwa Łódzkiego podjął uchwalę o likwidacji Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu i Skierniewicach i przejęciu pracowników i majątku przez WORD w Łodzi.

Formalnie nowe ośrodki zaczęły działać 1 sierpnia jako odziały terenowe, a głównym celem przekształceń, wg ich pomysłodawcy marszałka Grzegorza Schreibera (PiS), jest likwidacja zbędnych stanowisk kierowniczych, unifikacja oraz sprawniejsze zarządzanie.

Kariera w WORD

W 2007 r., gdy SLD – macierzysta partia Brylskiego miała jeszcze jakieś wpływy w sejmiku, z kuratorium trafił on na eksponowane i dobrze płatne stanowisko zastępcy dyrektora ośrodka.

W 2016 r. zlikwidowano etat wicedyrektora, Brylski został głównym specjalistą d/s szkoleń, a rok później, 2 października 2017 r., przywrócono posadę, którą niespodziewanie objął radny piotrkowskiej rady miasta, utrzymujący się z handlu internetowego Tomasz Sokalski – brat Jacka, dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury w Łodzi, pozostającego w dobrych stosunkach zawodowych z Witoldem Stępniem – ówczesnym marszałkiem z nadania PO.

Po wygranych przez PiS wyborach samorządowych w 2018 r. zmienił się skład samorządu wojewódzkiego i nowi ludzie zaczęli czyścić podległe sobie jednostki.

→ (mb)

2.08.2019

• foto: Mariusz Baryła / Gazeta Trybunalska

 

6 Replies to “Bronisław Brylski i Tomasz Sokalski zaniemogli

  1. Zrobić raz na zawsze porządek z cwaniaczkami nadużywającymi zwolnień lekarskich. Prace społeczne dożywotnio w symbolicznej liczbie godzin każdego sprowadzi na ziemię a ile pożytku dla ogółu.

  2. Wymiono WORD zamienili na ZUS, który jak najszybciej powinien wprowadzić terapię leczniczą.
    Jedyną skuteczną będą kąpiele błotno-solankowo-neutralizujace w zakładach Bacutilu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.