Durczok na wolności. Kaucja wzrosła do 100 tys. złotych

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim pod przewodnictwem SSO Sławomira Gosławskiego wydał dziś postanowienie dotyczące zażalenia złożonego przez prokuraturę na decyzję Sądu Rejonowego w sprawie dziennikarza i celebryty Kamila Durczoka.

29 lipca 2019 r. Sąd Rejonowy w Piotrkowie odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie Durczoka w związku z zarzutami prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Wobec podejrzanego sąd zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 15 tys. zł, dozór policji, a także zakaz opuszczania kraju. Od tej decyzji, do sądu wyższej instancji, odwołała się prokuratura.

Sąd Okręgowy podzielił stanowisko Sądu Rejonowego w sprawie aresztu, ale zwiększył wysokość poręczenia o 85 tys. złotych.

Do zdarzenia z udziałem Durczoka doszło 26 lipca przed godziną 13. na remontowanym odcinku autostrady A1 pod Piotrkowem Trybunalskim. Kierując czarnym bmw x6 nie zachował należytej ostrożności i najechał lewą stroną pojazdu na pionową tablicę odblaskową rozdzielającą pasy ruchu. Stojak został podbity i uderzył w samochód jadący z przeciwka. W chwili kolizji celebryta miał 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Więcej o sprawie czytaj: > tutaj.

→ (mb)

14.08.2019

• na zdjęciu: K. Durczok ze swoim obrońcą w piotrkowskim sądzie, foto: archiwum / Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.