Pilne! Srock. Wypadek drogowy

Kilka minut temu, o godz. 15:40 w Srocku gm. Moszczenica przy ulicy Piotrkowskiej 12 doszło do groźnego wypadku drogowego.

Fiat punto wyjeżdżając z drogi podporządkowanej (kierunek Baby) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu w stronę Łodzi autu ciężarowemu.

W wyniku zderzenia doszło do zakleszczenia kierowcy mniejszego samochodu, którym okazał się mężczyzna w średnim wieku. Przybyła na miejsce straż pożarna wydobyła nieprzytomnego sprawcę wypadku, który doszedł do siebie tuż po przylocie śmigłowca LPR. Wtedy okazało się, że jest pijany. Miał 2,4 promila alkoholu w organizmie. Karetką został przewieziony do szpitala w Piotrkowie.

Jak poinformowała “Gazetę Trybunalską” rzeczniczka piotrkowskiej policji aspirant Sidorko, kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Obecni na miejscu policjanci kierują ruchem drogowym, który odbywa się wahadłowo.

DK 91 na odcinku od Piotrkowa do węzła Tuszyn, to jedno z tych miejsc w powiecie piotrkowskim, gdzie bardzo często dochodzi do wypadków i kolizji. Droga jest wąska, poprzecinana skrzyżowaniami o różnym stopniu widoczności, a ruch znaczny, w dużej mierze generowany przez samochody ciężarowe skracające sobie drogę do i z trasy S8. Przejazd wymaga szczególnej uwagi i ostrożności, a jazda pod wpływem alkoholu zwykle kończy się tak jak dzisiaj.

→ (mb)

5.08.2019

• foto: mapy google

 

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *