Przedsiębiorcy z Piotrkowa zatrzymani przez CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało dziś o zatrzymaniu ośmiu osób podejrzanych o dokonanie oszustw podatkowych na szkodę Skarbu Państwa.

Pełna treść komunikatu:

8 osób zatrzymanych przez funkcjonariuszy CBA i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie. Co najmniej 1 mln zł szkody w mieniu Skarbu Państwa.

Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wspólnie z funkcjonariuszami Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zatrzymali 8 osób, wśród których znajdują się dwaj przedstawiciele kancelarii podatkowej, trzej przedsiębiorcy z Piotrkowa Trybunalskiego oraz trzy osoby powiązane z jednym z funduszy inwestycyjnych.  Jednocześnie prowadzone są także przeszukania w kilkunastu miejscach w Warszawie, w tym w jednej ze stołecznych kancelarii podatkowych.

Wszystko wskazuje na to, że przedsiębiorcy w celu uniknięcia opodatkowania wykorzystywali fundusz inwestycyjny, współpracując przy tym procederze z kancelarią podatkową. Jak ustalili śledczy działanie osób dzisiaj zatrzymanych wyrządziło co najmniej 1 mln złotych szkody w mieniu Skarbu Państwa. Postępowanie, w ramach którego prowadzone są czynności dotyczy zorganizowanych na dużą skalę oszustw podatkowych, poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz nieujawniania właściwym organom podatkowym przedmiotu oraz podstawy opodatkowania.

Zatrzymane osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Krajowej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty.

Jest to nowe śledztwo prowadzone przez CBA i pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Badane są kolejne wątki i niewykluczone kolejne realizacje. (Zobacz video: > tutaj).

Jak udało się ustalić “Gazecie Trybunalskiej” wymienieni przedsiębiorcy, to rodzina M. – dwóch mężczyzn i kobieta – związani ze spółką prowadzącą m. in. hurtowy handel artykułami spożywczymi.

Jak powiedział naszemu portalowi rzecznik CBA Temistokles Brodowski proceder polegał na zakupie jednostek funduszy inwestycyjnych, co miało wpływ na unikanie płacenia podatku dochodowego.

→ (kk)

20.08.2019

• foto: cba

 

One Reply to “Przedsiębiorcy z Piotrkowa zatrzymani przez CBA”

  1. Ale jajca! 😮 Ciekawe, co na to Pani dyr. CER “Szansa (na sukces)”?! ;| Przecież prezes tej firmy przekazał pokaźną kwotę na budowę nowej siedziby ośrodka przy ul. Wolborskiej…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.