Wykroczenia drogowe lipiec 2019

Obywatelska akcja naszego portalu pod hasłem “Stare Miasto bez samochodów” trwa już cztery lata. Nazwa nie jest zbyt szczęśliwa, bo nie chodzi o to, aby pozbyć się wszystkich pojazdów z piotrkowskiej starówki, lecz zdyscyplinować kierowców, którzy łamią obowiązujące przepisy.

Wszystko zaczęło się od tego, gdy ówczesny naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego przybyły z interwencją na ul. Sieradzką stwierdził, że kierowca samochodu dostawczego, który popełnił trzy wykroczenia, w jego ocenie nie popełnił żadnego.

Jednak punktem zwrotnym okazał się dzień, gdy patrol straży miejskiej oraz dwoje funkcjonariuszy “drogówki” nie potrafili poradzić sobie z kierowcą nieustannie parkującym samochód na ul. Szewskiej. Doszło wtedy do incydentu, który miał swój finał w prokuraturze.

Tyle historii. Teraz fakty. W lipcu 2019 r. “Gazeta Trybunalska” ujawniła około 40 potencjalnych wykroczeń w ruchu drogowym. Zaprezentowaliśmy także film pt. “15 kierowców i znak STOP” i opisaliśmy wyścigi dwóch limuzyn marki bmw (> link).

Gwiazdami lipca wybrani zostali: kierowca prezydenta Piotrkowa Chojniaka (> czytaj “Kolejne wykroczenie z udziałem kierowcy prezydenta Piotrkowa”) oraz niejaki pan Włodek, jeden z czterech bohaterów haniebnego, kłamliwego i nierzetelnego tekstu autorstwa Łukasza Michalczyka pt. “Piotrkowscy przedsiębiorcy walczą z samozwańczym „łowcą wykroczeń”.

Poniżej kilka fotografii dokumentujących popełnione wykroczenia.

→ (mb)

2.08.2019

• foto: Gazeta Trybunalska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.