Do 2 października wyślij kartkę do powstańca i zagłosuj na nominowanych do Nagrody BoharterONy im. Powstańców Warszawskich

Jeszcze tylko przez kilka dni – do 2 października – można wysłać kartki i listy z życzeniami dla powstańców warszawskich – tradycyjnie bądź bezpłatnie online – oraz zagłosować na swoich faworytów do Nagrody BohaterONy 2019 w siedmiu kategoriach: dziennikarz, firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit i pasjonat. Trwa czwarta edycja ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię!.

Uhonorowanie powstańców warszawskich i promocja historii Polski XX wieku – to główne cele realizowanej od 2016 roku przez Fundację Rosa i Fundację Sensoria kampanii BohaterON – włącz historię!. Tegoroczna, IV edycja projektu obejmuje nie tylko akcję wysyłania kartek i listów do uczestników walk o stolicę, ale także Nagrodę BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich, w ramach której zostaną wyróżnione osoby, organizacje firmy i instytucje podejmujące w 2018 roku działania w szczególny sposób promujące wiedzę o historii Polski z lat 1918–1989 oraz edukację historyczno-patriotyczną. To ostatni moment, by włączyć się w inicjatywę, napisać kilka miłych słów do wybranego bohatera walk o stolicę oraz zagłosować na nominowanych do nagrody.

– Mamy niepowtarzalną, być może ostatnią szansę, by poznać wydarzenia z okresu II wojny światowej od osób, które w nich uczestniczyły. Zachęcamy do wysyłania okolicznościowych pocztówek i widokówek ze swoich miejscowości, przesyłania listów czy własnoręcznie zrobionych kartek – wszystkie życzenia przekażemy powstańcom. W tym roku nie udostępniliśmy dedykowanych akcji pocztówek. Zaoszczędzone środki przeznaczamy na wsparcie materialne Powstańców i realizację ich indywidualnych potrzeb – mówi Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka kampanii BohaterON – włącz historię!.

Na kartki i listy do powstańców organizatorzy czekają do 2 października. Korespondencję należy przesłać na adres: Fundacja Sensoria, ul. Ołtaszyńska 7, 53-010 Wrocław.

Podobnie jak w poprzednich latach, istnieje możliwość napisania bezpłatnej pocztówki do Powstańca za pośrednictwem strony www.BohaterON.pl. Na e-kartce obowiązuje jednak limit 25 słów – tylu, ile maksymalnie można było zawrzeć w korespondencji wysyłanej pocztą polową podczas powstania warszawskiego. Wypełnione przez Internet pocztówki zostaną wydrukowane i po zakończeniu akcji przekazane adresatom w formie tradycyjnej.

Do 2 października za pośrednictwem strony kampanii można również zagłosować na swoich faworytów do Nagrody BohaterONy 2019 im. Powstańców Warszawskich. Wystarczy wybrać jednego nominowanego w każdej z siedmiu kategorii – dziennikarz, firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, organizacja non profit, pasjonat – i kliknąć w przycisk “Oddaj głos” znajdujący się u dołu strony https://bohateron.pl/bohaterony-2019/zaglosuj/. Na podstawie głosowania internautów w każdej kategorii zostanie wręczony Złoty BohaterON Publiczności.

NOMINOWANI DO NAGRODY BOHATERONY 2019 IM. POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH

Instytucja: Instytut Pileckiego; Narodowy Bank Polski; Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej; Wielkopolskie Muzeum Niepodległości; Muzeum Katyńskie

Dziennikarz: Magda Łucyan (Fakty TVN, TVN24); Piotr Kuśmierzak (Polsat News); Tadeusz Płużański (Polskie Radio, Telewizja Polska); Tomasz Wolny (TVP2); redakcja WAWA Bohaterom (TVP3 Warszawa)

Firma: PGE Polska Grupa Energetyczna; Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo; Polski Koncern Naftowy ORLEN; Przewozy Regionalne – właściciel marki POLREGIO; TOM-TECH

Nauczyciel: Adam Czarniawski; Ludmiła Fabiszewska; Radosław Potrac; Przemysław Szot; Dorota Hepner

Organizacja non profit: Fundacja Generał Elżbiety Zawackiej; Fundacja PZU; Fundacja Kochania Poznania; Stowarzyszenie Odra-Niemen; Fundacja Willa Jasny Dom

Osoba publiczna: Darek Malejonek; Filip Chajzer; dr Karol Nawrocki; Przemysław Majewski; prof. Jan Żaryn

Pasjonat: Basia Gałaj; Bartosz Borowiak; Mikołaj Kaczmarek; Patrick Ney; Piotr Jeżółkowski

Więcej informacji o kampanii jest dostępnych na stronie: www.BohaterON.pl

→ Agata Biernat

23.09.2019

• foto: organizatorzy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.