Kierowca posła Macierewicza łamie przepisy ruchu drogowego, a straż miejska udaje, że nie widzi

Piotrków Trybunalski jest siedzibą okręgu wyborczego nr 10. Pełnomocnikiem PiS jest w nim Antoni Macierewicz. Główne biuro poselskie mieści się na pierwszym piętrze w okazałej kamienicy w Rynku Trybunalskim. Macierewicz bywa w nim bardzo często.

Na spotkania ze swoimi współpracownikami poseł jest dowożony czarną skodą superb, w której, oprócz kierowcy, znajduje się drugi funkcjonariusz SOP. Dysponentem samochodu, jak ustaliliśmy w Centrum Informacyjnym Rządu, jest Ministerstwo Obrony Narodowej.

W centralnej części Starego Miasta obowiązuje zakaz ruchu z wyłączeniem zaopatrzenia w godz.  7-15  na czas załadunku lub rozładunku towarów oraz mieszkańców, właścicieli lub najemców nieruchomości w celu zatrzymania lub postoju na terenie tych nieruchomości, służb miejskich.

Mimo to, od wielu lat kierowcy wożący Macierewicza nie dość, że wjeżdżają na teren Starego Miasta, to godzinami parkują służbowe limuzyny. Nie dość tego, zdarza się, że nie respektują znaku B-2 (zakaz wjazdu) stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników drogi (> link).

Stare Miasto jest naszpikowane kamerami miejskiego monitoringu i nie ma takiej możliwości, żeby dyżurny straży miejskiej nie widział nieprawidłowo jeżdżących samochodów.

Wysłaliśmy zapytanie do tej jednostki z prośbą o informację czy na przestrzeni ostatnich dwóch lat SM prowadziła postępowanie dot. ewentualnych wykroczeń w ruchu drogowym z wykorzystaniem samochodu osobowego marki skoda superb nr rej. WD 2163L?

Niestety, komendant Hofman odmówił.

Można jednak przyjąć, że takiego postępowanie nigdy nie prowadzono, bo jest mało prawdopodobne, żeby kierowca, nawet jeśli jest funkcjonariuszem SOP, ryzykował grzywnę i punkty karne, mając świadomość nieuchronności kary.

Idąc dalej tym tropem łatwo wyciągnąć prosty wniosek: Hofman i jego podwładni traktują kierowców łamiących przepisy wybiórczo i udają, że problemu nie ma. Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy piotrkowska straż miejska pokazuje jak bardzo jest zalękniona i zachowawcza, co bez wątpienia wpływa na negatywną ocenę formacji jako takiej.

Na szczęście jest jeszcze policja państwowa i do niej “Gazeta Trybunalska” skieruje zawiadomienie o popełnianych przez ludzi Macierewicza wykroczeniach.

→ (mb)

16.09.2019

• foto: Gazeta Trybunalska

 

One Reply to “Kierowca posła Macierewicza łamie przepisy ruchu drogowego, a straż miejska udaje, że nie widzi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.