Interwencja “Gazety Trybunalskiej” przyniosła efekt. Przejazd stał się bezpieczniejszy

21 lipca 2018 roku na skrzyżowaniu ul. Dzielnej i Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Piotrkowie doszło do potrącenia poruszającej się rowerem około 50-letniej kobiety.

Rowerzystka jechała północną nitką ścieżki rowerowej w Al. Piłsudskiego od strony Armii Krajowej. W chwili, gdy koła roweru dotknęły ulicy Dzielnej uderzył w nią granatowy peugeot 206 z woj. wielkopolskiego prowadzony przez ok. 65-letniego mężczyznę. W wyniku incydentu kobieta doznała urazu głowy i wkrótce trafiła do szpitala [zobacz: > “Piotrków – wypadek – rower i peugeot (archiw.)”].

Autorem notatki opisującej zdarzenie był współpracownik “GT” (ha), który zakończył ją stawiając dwa pytania: Co zarządca drogi zrobił, aby do podobnych sytuacji nie dochodziło? Czy muszą zacząć ginąć ludzie, zanim Zarząd Dróg obudzi się z letargu?

Wkrótce potem na niebezpiecznym skrzyżowaniu pojawiło się lustro, ale jego wielkość i usytuowanie niewiele zmieniły sytuację. W związku z tym (ha) zaproponował inne rozwiązanie, które przedstawił Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Oto jego treść:

Zarząd Dróg nie skorzystał z podpowiedzi, ale wybrał inne rozwiązanie, które zostało wcielone w życie i jak na razie odniosło spodziewany efekt. Należy podkreślić, że koszt poprawy bezpieczeństwa ruchu w tym miejscu był symboliczny i zamknął się w cenie jednej puszki farby i dwóch roboczogodzinach. Szkoda jedynie, że jednostce kierowanej przez Agatę Wypych zajęło to ponad rok.

→ (mb)

27.08.2019

• foto: ha / Gazeta Trybunalska

 

5 Replies to “Interwencja “Gazety Trybunalskiej” przyniosła efekt. Przejazd stał się bezpieczniejszy

 1. Niedoceniony przez nikogo społecznik doprowadził w końcu do poprawienia tego co funkcjonowało nie tak jak trzeba . Gdyby prezydent poważnie traktował takie osoby . Wielu głupot można by było uniknąć . Wystarczyło pochylić się na poważnie nad tym co proponuje a nie traktować go jako wroga. Brawo takich społeczników nam potrzeba .
  Nie udawanych a rzeczywistych . Osobiście dziękuję , że panu się jeszcze chce ..
  Honorowy obywatel miasta Piotrkowa … spróbujmy nad tym pomyśleć by przywrócić istotę tego tytułu … Osobiście dziękuję za zaangażowanie .. Radny Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

    1. O osobniku podpisanym Piotrkowianin – 2019-11-18 o 18:34.
     Widzisz, że ma inny avatar?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.