Madzia i jej walka z ostrą białaczką. Pilnie potrzebna pomoc w zakupie leku!

Magdalena ma 6 lat i jest przeuroczą i mądrą dziewczynką. Mieszka z rodzicami w Krakowie. Jest poważnie chora, a jej najbliżsi nie mają dość pieniędzy, aby ulżyć dziecku w cierpieniu. Mają za to dość determinacji i pokory, aby prosić o wsparcie.

Oto list, jaki wspólnie przygotowali i skierowali do osób, które zechcą im pomóc:

Witajcie! Jestem Madzia Małyniuk. Choć mam dopiero 6 lat, we wrześniu tego roku poszłam do szkoły. Wcześniej przez dwa lata walczyłam z ostrą białaczką limfoblastyczną. I wtedy wygrałam! Niestety koszmar powrócił. Znów chemioterapia, izolacja, bolesne punkcje.

Jestem w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Nie mogę chodzić do szkoły, nie mogę nawet oddalić się od kroplówki na dalej niż długość drenu. A do kroplówki jestem podłączona cały czas. Tracę włosy, a z mojej klatki piersiowej sterczą plastikowe przewody cewnika centralnego. Co jednak najgorsze, tym razem chemioterapia nie wystarczy. Teraz potrzebuję przeszczepu szpiku i bardzo drogich leków, które nie są refundowane.

Tak bardzo chciałabym wrócić do szkoły, do pływania i gimnastyki, które są moją pasją. Moim największym marzeniem jest Nagroda Nobla. Pracuję nad tym, bo choć jestem w szpitalu, uczę się pilnie. Więc kto wie? Jeśli mi pomożecie, może oprócz nagrody Nobla powalczę o olimpijskie złoto!

Dziękuję za każdą wpłatę. To dla mnie bardzo ważne.

Aby pomóc małej Magdzie należy dokonać wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”, Santander Bank nr: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: “2433 pomoc dla Madzi Małyniuk”;

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Madzia:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP, Santander Bank
Title: “2433 Help for Madzia Małyniuk”.

Aby przekazać 1% podatku dla Madzi należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać “2433 pomoc dla Madzi Małyniuk”.

Oprócz tego zapraszamy do udziału w aukcjach charytatywnych, do których przyłączyło się już wiele szlachetnych osób, szczegóły pod adresem: https://www.facebook.com/groups/541011100085765/

Boli, ale się uśmiecham.

Inne niezbędne linki:
• do strony fundacji: https://www.kawalek-nieba.pl/madzia-malyniuk/
• do strony www: https://pomoc-dla-madzi.pl/
• do strony na fb: https://www.facebook.com/POMOC-DLA-MADZI-106461717463447/
• do informacji nt. oddania szpiku: https://krwiodawcy.org/dawstwo-szpiku
• do DKMS faq: https://www.dkms.pl/pl/faq…

“Gazeta Trybunalska” przyłącza się do akcji pomocowej dla dziewczynki, wierzymy, że nasi Czytelnicy podarują jej “kawałek nieba” w postaci przekazu pieniężnego. Trzeba pomóc temu dziecku. Trzeba je uratować.

→ M. Baryła

12.11.2019

• foto: archiwum prywatne

 

0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *