Nowy wojewoda łódzki nazywa się Tobiasz Bocheński i ma 32 lata

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki powołał dziś Tobiasza Bocheńskiego na stanowisko wojewody łódzkiego. Urzędnik będzie pełnił swoją funkcję w kadencji 2019-2023.

Pochodzący z Łodzi 32-letni prawnik, zastąpił dotychczasowego wojewodę Zbigniewa Raua, który, po ostatnich wyborach, otrzymał mandal poselski i wybrał karierę parlamentarzysty. Bocheński pracował jako jego doradca, a następnie kierował biurem byłego wojewody.

Kontrkandydatem Bocheńskiego był nauczyciel historii, dyrektor bełchatowskiego muzeum, a obecnie szef łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej i radny sejmiku wojewódzkiego Dariusz Rogut.

Kancelaria premiera poinformowała także o powołaniu Lecha Sprawki na stanowisko wojewody lubelskiego, Konstantego Radziwiłła na stanowisko wojewody mazowieckiego i Łukasza Mikołajczyka na stanowisko wojewody wielkopolskiego.

Podczas uroczystości premier Morawiecki podkreślił, że wraz z wojewodami rząd będzie dążył do usprawnienia państwa, tak żeby usługi publiczne były coraz bardziej dostępne dla wszystkich obywateli i w przyjazny sposób stosowane w różnych obszarach życia społecznego.

→ KPR / (kk)

25.11.2019

• źródło: premier.gov.pl

• na zdjęciu: premier Morawiecki i wojewoda Bocheński, foto: Krystian Maj/ KPRM

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.