Piotrków. Pirat w srebrnym BMW

Dziś o godzinie 9. rano w Alejach J. Piłsudskiego w Piotrkowie doszło do potrącenia 18-letniego chłopaka prawidłowo przechodzącego przez przejście.

Ta część ulicy jest szczególnie niebezpieczna dla pieszych, gdyż znaczna część kierowców nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego i omija zatrzymujące się przed pasami pojazdy.

Każdy wypadek z udziałem pieszego, to dramat i trauma.

Poza tym Aleje Piłsudskiego, przechodzące w kierunku zachodnim w Aleje Wł. Sikorskiego, prowokują do zwiększania prędkości i brawurowej jazdy (zobacz: > “Piotrków. Dwie “beemki” w niebezpiecznym wyścigu”) ze względu na trzy pasy ruchu po każdej stronie.

Wieczór 6 listopada tego roku. Rozpędzone BMW na piotrkowskich numerach rejestracyjnych wyprzeda dwa auta spokojnie poruszające się w stronę Osiedla 35-lecia (Słowackiego). Robi to pomiędzy przejściami dla pieszych.

Oczywiście trudno ustalić z jaką szybkością pędził samochód, ale mogło to być nawet 120 km/h. Tym samym pirat drogowy uniknie kary za poważne przekroczenie dopuszczalnej prędkości, ale… skręcając w lewo na skrzyżowaniu, a następnie zmieniając pas ruchu nie włączył kierunkowskazu, a taki występek zagrożony jest grzywną w wysokości 200 zł i 5 punktami karnymi.

→ (mb)

14.11.2019

• foto: Gazeta Trybunalska

• więcej filmów z piotrkowskich ulic: > tutaj

• więcej o bezpieczeństwie ruchu drogowego: > tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.