Po zniesieniu wiz pięciokrotny wzrost zainteresowania biletami LOT do USA

Polacy coraz częściej chcą odwiedzać Stany Zjednoczone. Największą ilość wyszukiwań na stronie polskiego przewoźnika odnotowano 11 listopada, w dniu zniesienia wiz.

Od 11 listopada Polacy nie potrzebują już wiz, by odwiedzić Stany Zjednoczone. Tego dnia Polska przystąpiła do Visa Waiver Program. Jest to program pozwalający obywatelom innych krajów podróżować do USA w celach turystycznych lub biznesowych na okres do 90 dni bez konieczności poddawania się procedurom wizowym. Wystarczy wypełnić w internecie aplikację ESTA, zapłacić 14 dolarów i można lecieć.

Jak pokazują dane z systemu rezerwacyjnego LOT, już samo ogłoszenie informacji o zniesieniu wiz (6 listopada), wywołało bardzo duży wzrost zainteresowania podróżami za ocean. Natomiast w dniu przystąpienia Polski do Visa Waiver Program (11 listopada) liczba wyszukiwań lotów do Stanów Zjednoczonych była pięciokrotnie wyższa niż zazwyczaj.

Dane z systemu rezerwacyjnego potwierdzają wcześniejsze zapowiedzi władz polskiego przewoźnika. „LOT przez cały czas zwiększa zakres swojej działalności na rynku transatlantyckim. W ciągu czterech lat, odkąd jestem prezesem, ponad dwukrotnie zwiększyliśmy liczbę miejsc i liczbę pasażerów latających między Polską a Stanami. Myślę, że zniesienie wiz będzie akceleratorem ruchu między Stanami a Polską oraz w drugą stronę” – mówił na jednej z konferencji Rafał Milczarski, prezes PLL LOT.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie podróżami do Stanów Zjednoczonych LOT zwiększa liczbę połączeń. Od maja 2020 roku będzie latał z Krakowa do Nowego Jorku (JFK), a od sierpnia z Warszawy do San Francisco. Latem 2020 roku przewoźnik planuje też zwiększyć liczbę połączeń z Krakowa do Chicago do 5 tygodniowo (tj. o 2 więcej w porównaniu z latem 2019). Już teraz z Warszawy można polecieć na dwa lotniska Nowego Jorku (JFK i Newark) oraz do Chicago, Miami i Los Angeles.

LOT lata do USA od 1973 roku i jest jednym z najbardziej doświadczonych przewoźników na rynku transatlantyckim.

→ PAP / (kk)

28.11.2019

• źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.